Strony: [1] 2 3 ... 10
 1 
 : Listopada 06, 2018, 10:44:14  
Zaczęty przez Bdab - Nowe: wysłane przez Bdab
Poszukuje osoby lub dwoch do pomocy w postawieniu platformy crowdsourcing wykorzystujacej gotowe pipeline’y typu Pan Cancer Whole Genome icgc argo , tzw cancer genomics . Poszukuje osob ktore postawia rdzen (wgs/wes/targeted/rnaseq) i ktore beda potem to obslugiwac i wspolpracowac z roznymi biologami/bioinformatykami nad bardziej zlozonymi problemami. Szerokopojeta onkologia Spersonalizowana- kazdy przypadek jest inny i kazdy bedzie wymagal czego innego.
Praca/wspolpraca/staz w startupie - typ onkologia molekularna.
Antykorpo. Warunki do ustalenia. Zdalnie badz na miejscu w Szczecinie. Full time/part time. Wymagana znajomość
Python, R, GATK,
Nie oczekuje eksperckiej wiedzy, mozliwosc szkolenia w EMBL Gene Core, Cambridge Cancer Genomics, praca na danych pacjentow bezposrednio aplikowanych w klinice.

Kontakt bartek@outliers.bio
697624558

 2 
 : Lipca 19, 2018, 09:12:41  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez maciosz
Oho, super! Dozo w październiku Uśmiech

 3 
 : Lipca 17, 2018, 02:09:51  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez gruszkowa
Dzięki za pomoc!
Podjęłam decyzję o rekrutacji, powinno być wszystko w porządku od października!

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za informacje i wskazówki Uśmiech

 4 
 : Czerwca 04, 2018, 03:00:43  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez maciosz
Wrażenia różne, zależy kto gdzie trafi. Mi się o tyle przyfarciło, że dostałam faktycznie bardzo bioinformatyczne zadanie - dostałam dane z eksperymentu ChIP-seq do analizy bioinformatycznej. Ale sporo zakładów przyjmuje bioinformatyków twierdząc, że mają dla nich bioinformatyczną pracę, ale kończy się na pipetowaniu. Więc to zależy gdzie się zgłosisz, pewnie warto wcześniej zebrać wywiad co do konkretnych miejsc, które Cię interesują.

Jak patrzę na tę siatkę przedmiotów, którą linkowałam, to chyba po prostu poleciłabym zaliczyć wszystkie, które są wymienione w rubryce "wymagane wcześniejsze zaliczenie" przy przedmiotach obowiązkowych, czyli biologia systemów, wstęp do informatyki, algorytmy i struktury danych, algebra liniowa oraz statystyczna analiza danych. (W tej kolumnie podane są kody przedmiotów, ale niżej jest spis przedmiotów razem z kodami, ułożony właśnie wg kodów, więc łatwo można szukać i sobie przetłumaczyć.)

Co do innych propozycji, to zależy co Cię interesuje Uśmiech Jeśli chciałabyś się dużo więcej nauczyć programowania, można się zapisać jeszcze na "Programowanie i projektowanie obiektowe", ale jeśli chcesz tylko tyle ile jest konieczne to nie warto, bo tam uczymy się innego języka programowania (java) i innego podejścia niż na wstępie do informatyki (podejście obiektowe), które niekoniecznie się później przyda. Jeśli interesuje Cię modelowanie białek, to warto wziąć np. metody biologii strukturalnej, albo Wstęp do mechaniki kwantowej układów molekularnych, albo jedno i drugie. Ciężko mi doradzić, bo to dosyć indywidualna sprawa; warto przeczytać tą siatkę, przedmioty obowiązkowe i sugerowane, i zastanowić się co byś chciała zaliczyć, a co po prostu musisz i kropka; większość przedmiotów ma też opisy w USOSie, które zwykle w miarę zgadzają się z rzeczywistością, więc jeśli nazwa brzmi enigmatycznie to można sobie doczytać. Jedyne co mogę w miarę uniwersalnie polecić, to że jeśli studiowałaś biotechnologię to nie polecam Podstaw medycyny molekularnej, bo się zanudzisz, jest tam dużo podstaw, które raczej na pewno posiadasz.

PS. W tym dokumencie z siatką na dole jest też przykładowa siatka przedmiotów studenta bez licencjatu z bioinformatyki, wygląda mi ona całkiem sensownie.

 5 
 : Czerwca 02, 2018, 04:53:24  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez gruszkowa
I jakie wrażenia z takich praktyk?

Jeszcze jedno pytanie: które przedmioty byłoby najlepiej brać na I roku, poza tymi, które wymieniłaś?

 6 
 : Czerwca 02, 2018, 03:28:39  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez maciosz
Dokładnie tak. Trzeba je zrobić do końca 3. roku. Na magisterskich nie ma takich wymagań.

Jeśli Cię to interesuje, przeważnie robimy je w okolicznych zakładach UW / PANu - na Wydziale Biologii, w Instytucie Biochemii i Biofizyki PANu, czasem na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki; niektórzy robią w czysto informatycznych firmach.

 7 
 : Czerwca 02, 2018, 09:32:43  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez gruszkowa
A co mogłabyś mi powiedzieć o praktykach? Są obowiązkowe na I stopniu, z tego co czytałam?

 8 
 : Czerwca 01, 2018, 03:53:00  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez maciosz
U nas też tak dotąd było, a na licencjackich wciąż jest Mrugnięcie Ale właśnie z racji faktu że na magisterkę przychodzą absolwenci zarówno informatyki, jak i biologii wymyślono taki system jakiś rok czy dwa lata temu, żeby umożliwić nadrobienie różnych przedmiotów.

Hm, nie wiem czy coś jeszcze jest zaskakującego, bo studiowałam tylko tutaj, więc nie mam porównania Chichot Co na pewno warto wiedzieć, to że nasz kierunek z racji swojej specyficzności (międzywydziałowość, stosunkowo niedługi czas trwania (w sensie nie ma takiego "stażu" jak matematyka czy biologia, to młody kierunek), mieszanka studentów z różnych kierunków etc.) ma opiekuna kierunku, którym aktualnie jest dr Norbert Dojer:
https://usosweb.mimuw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/osoby/pokazOsobe&os_id=595
W razie jakichkolwiek problemów czy pytań studenci obu etapów mogą się do niego zgłaszać, i Norbert zwykle stara się zrobić co może żeby pomóc rozjaśnić sytuację / rozwiązać problem.

Nie wiem co jeszcze warto wiedzieć; mamy zajęcia w kilku budynkach, ale w okolicy jednego kampusu (Ochota), trzeba zrobić dwa przedmioty ogólnouniwersyteckie wedle uznania (te już mogą być poza kampusem), nie mamy papierzanych indeksów, nie ma wf-ów na magisterskich, programujemy głównie w pythonie, mamy pocztę studencką na students.mimuw.edu.pl/mail... Jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy, to napiszę Mrugnięcie

 9 
 : Czerwca 01, 2018, 03:01:14  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez gruszkowa
Aha, czyli jako student UW sama sobie ustalam plan i program? Abstrakcyjna koncepcja xD u mnie na uczelni plan ustalony jest odgórnie, a usos to tylko jako elektroniczny indeks. Coś jeszcze z takich rzeczy może mnie zaskoczyć?

 10 
 : Czerwca 01, 2018, 02:29:36  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez maciosz
Co roku przedmioty są organizowane w semestrze zimowym albo letnim, i mogą na nie chodzić zarówno studenci IV roku, jak i V. Zeby zaliczyć IV rok trzeba zaliczyć pewną liczbę przedmiotów, za łączną sumę co najmniej 60 ECTSów, i jeszcze seminarium, i to wszystko. Wśród nich mogą, ale nie muszą być przedmioty obowiązkowe. Żeby zaliczyć V rok trzeba już na pewno w ciągu tych dwóch lat mieć zaliczone wszystkie przedmioty obowiązkowe; ale to, czy zaliczysz je od razu na IV roku, czy na większość (albo i wszystkie) zostawisz sobie na V, zależy już od Ciebie. Z punktu widzenia studenta wygląda to tak, że trzeba się zastanowić, co kiedy się chce zaliczać, i w porę zapisać się na stosowne przedmioty w USOSie. Przy czym przeważnie nie ma problemu z dopisywaniem, przepisywaniem etc., więc jak ktoś po tygodniu sobie przypomni, że chciał się koniecznie zapisać na wstęp do biologii żeby sobie nadrobić, to nie powinno być z tym problemu.

Strony: [1] 2 3 ... 10

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal