Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
 11 
 : Czerwca 02, 2018, 03:28:39  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez maciosz
Dokładnie tak. Trzeba je zrobić do końca 3. roku. Na magisterskich nie ma takich wymagań.

Jeśli Cię to interesuje, przeważnie robimy je w okolicznych zakładach UW / PANu - na Wydziale Biologii, w Instytucie Biochemii i Biofizyki PANu, czasem na Wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki; niektórzy robią w czysto informatycznych firmach.

 12 
 : Czerwca 02, 2018, 09:32:43  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez gruszkowa
A co mogłabyś mi powiedzieć o praktykach? Są obowiązkowe na I stopniu, z tego co czytałam?

 13 
 : Czerwca 01, 2018, 03:53:00  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez maciosz
U nas też tak dotąd było, a na licencjackich wciąż jest Mrugnięcie Ale właśnie z racji faktu że na magisterkę przychodzą absolwenci zarówno informatyki, jak i biologii wymyślono taki system jakiś rok czy dwa lata temu, żeby umożliwić nadrobienie różnych przedmiotów.

Hm, nie wiem czy coś jeszcze jest zaskakującego, bo studiowałam tylko tutaj, więc nie mam porównania Chichot Co na pewno warto wiedzieć, to że nasz kierunek z racji swojej specyficzności (międzywydziałowość, stosunkowo niedługi czas trwania (w sensie nie ma takiego "stażu" jak matematyka czy biologia, to młody kierunek), mieszanka studentów z różnych kierunków etc.) ma opiekuna kierunku, którym aktualnie jest dr Norbert Dojer:
https://usosweb.mimuw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/osoby/pokazOsobe&os_id=595
W razie jakichkolwiek problemów czy pytań studenci obu etapów mogą się do niego zgłaszać, i Norbert zwykle stara się zrobić co może żeby pomóc rozjaśnić sytuację / rozwiązać problem.

Nie wiem co jeszcze warto wiedzieć; mamy zajęcia w kilku budynkach, ale w okolicy jednego kampusu (Ochota), trzeba zrobić dwa przedmioty ogólnouniwersyteckie wedle uznania (te już mogą być poza kampusem), nie mamy papierzanych indeksów, nie ma wf-ów na magisterskich, programujemy głównie w pythonie, mamy pocztę studencką na students.mimuw.edu.pl/mail... Jak coś jeszcze mi przyjdzie do głowy, to napiszę Mrugnięcie

 14 
 : Czerwca 01, 2018, 03:01:14  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez gruszkowa
Aha, czyli jako student UW sama sobie ustalam plan i program? Abstrakcyjna koncepcja xD u mnie na uczelni plan ustalony jest odgórnie, a usos to tylko jako elektroniczny indeks. Coś jeszcze z takich rzeczy może mnie zaskoczyć?

 15 
 : Czerwca 01, 2018, 02:29:36  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez maciosz
Co roku przedmioty są organizowane w semestrze zimowym albo letnim, i mogą na nie chodzić zarówno studenci IV roku, jak i V. Zeby zaliczyć IV rok trzeba zaliczyć pewną liczbę przedmiotów, za łączną sumę co najmniej 60 ECTSów, i jeszcze seminarium, i to wszystko. Wśród nich mogą, ale nie muszą być przedmioty obowiązkowe. Żeby zaliczyć V rok trzeba już na pewno w ciągu tych dwóch lat mieć zaliczone wszystkie przedmioty obowiązkowe; ale to, czy zaliczysz je od razu na IV roku, czy na większość (albo i wszystkie) zostawisz sobie na V, zależy już od Ciebie. Z punktu widzenia studenta wygląda to tak, że trzeba się zastanowić, co kiedy się chce zaliczać, i w porę zapisać się na stosowne przedmioty w USOSie. Przy czym przeważnie nie ma problemu z dopisywaniem, przepisywaniem etc., więc jak ktoś po tygodniu sobie przypomni, że chciał się koniecznie zapisać na wstęp do biologii żeby sobie nadrobić, to nie powinno być z tym problemu.

 16 
 : Czerwca 01, 2018, 02:00:23  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez gruszkowa
Możesz rozwinąć, co to znaczy, że przedmioty sa realizowane w dowolnej kolejności? Jak to wygląda pod kątem organizacyjnym?

 17 
 : Czerwca 01, 2018, 01:53:43  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez maciosz
Hej!

Program się troszkę zmienił od moich czasów, ale spróbuję odpowiedzieć.

O ile rozumiem, na magisterskich trzeba zrobić trochę przedmiotów obowiązkowych i trochę obieralnych. Wśród obowiązkowych jest np. architektura dużych projektów bioinformatycznych, na której pisze się programy w języku python, i prowadzący raczej zakłada że wszyscy w miarę tego pythona ogarniają (chociaż projekty są grupowe, więc zawsze ktoś może trochę pomóc). Żeby ułatwić absolwentom biologii i biotechnologii, przedmioty można robić w dowolnej kolejności, a jako przedmioty obieralne można też brać przedmioty z bioinformatyki z etapu licencjackiego. Można więc np. na IV roku zaliczyć wstęp do informatyki (obowiązkowy dla I roku licencjatu, uczą tam głównie pythona), na II semestrze algorytmy i struktury danych (obowiązkowy dla II roku licencjatu, pomaga jeszcze bardziej oswoić się z pythonem), a architekturę i ewentualne inne przedmioty programistyczne zostawić sobie na II rok.

Generalnie warto rzucić okiem na siatkę przedmiotów:
https://www.mimuw.edu.pl/sites/default/files/programmgrbibs.pdf
Są tam dokładnie opisane zasady dot. przedmiotów obieralnych, jest spis przedmiotów oraz dla każdego są podane przedmioty sugerowane do zaliczenia wcześniej.

Podsumowując - jeśli jesteś gotowa na nadrabianie, to myślę że spokojnie dasz sobie radę Uśmiech Być może będzie to wymagało zaliczenia jakiegoś przedmiotu z programowania i może jakiegoś matematycznego (może np. statystyczną analizę danych 1, która jest obowiązkowa na licencjacie, przed statystyczną analizą 2, obowiązkową na mgr), ale że można to zrobić w ramach i tak obowiązkowo zaliczanych przedmiotów obieralnych więc prawdopodobnie nie będzie to wymagało wiele dodatkowego nakładu pracy względem studentów po bioinformatyce.

W razie dalszych pytań pisz śmiało Uśmiech

 18 
 : Czerwca 01, 2018, 01:41:57  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez gruszkowa
Dzień dobry wszystkim Uśmiech

Kończę właśnie biotechnologię I stopnia na UWr i myślę o przenosinach na bioinformatykę magisterskie na UW. Jeśli chodzi o przedmioty biologiczne, jestem spokojna, ale z informatyki mieliśmy tyko programowanie w linuxie (?) i Excela. Chichot
Jestem przyzwyczajona do duzego nakładu pracy, w jakimś stopniu jestem gotowa na nadrabianie. Dam radę się przestawić z biotechnologii na bioinformatykę?

 19 
 : Kwietnia 05, 2018, 08:11:33  
Zaczęty przez MarStahc - Nowe: wysłane przez MarStahc
Oddam taką szafę idealna do laboratorium, sali wykładowej do przechowywania wrażliwych preparatów.

 20 
 : Maja 04, 2017, 05:50:07  
Zaczęty przez lukaszjaron - Nowe: wysłane przez pjankowski
Cześć,

O ile perspektywy są podobne, o tyle siatka zajęć trochę się różni:
https://usosweb.uw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/programy/pokazProgram&prg_kod=S1-FBM
https://usosweb.uw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/programy/pokazProgram&prg_kod=S1-BIOINF

Część przedmiotów jest wspólna, jednak jak same nazwy wskazują na Zastosowaniach Fizyki (ZF) będzie duuużo więcej fizyki, a na Bioinformatyce i Biologii Systemów (BiBS) więcej biologii i informatyki.

Moim zdaniem, jeżeli kogoś interesuje biologia/bioinformatyka strukturalna (https://pl.wikipedia.org/wiki/Biologia_strukturalna) lepsze przygotowanie dadzą ZF (chociaż znam świetnego 'strukturowca' po BiBSie). W innych działach biologii/bio(informatyki) lepsze przygotowanie IMO da BiBS.

Wydaje mi się, że poziom trudności jest podobny.

Ja jestem po I stopniu BiBSu i mogę polecić ten kierunek Uśmiech


Strony: 1 [2] 3 4 ... 10

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal