Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
 11 
 : Czerwca 01, 2018, 02:00:23  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez gruszkowa
Możesz rozwinąć, co to znaczy, że przedmioty sa realizowane w dowolnej kolejności? Jak to wygląda pod kątem organizacyjnym?

 12 
 : Czerwca 01, 2018, 01:53:43  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez maciosz
Hej!

Program się troszkę zmienił od moich czasów, ale spróbuję odpowiedzieć.

O ile rozumiem, na magisterskich trzeba zrobić trochę przedmiotów obowiązkowych i trochę obieralnych. Wśród obowiązkowych jest np. architektura dużych projektów bioinformatycznych, na której pisze się programy w języku python, i prowadzący raczej zakłada że wszyscy w miarę tego pythona ogarniają (chociaż projekty są grupowe, więc zawsze ktoś może trochę pomóc). Żeby ułatwić absolwentom biologii i biotechnologii, przedmioty można robić w dowolnej kolejności, a jako przedmioty obieralne można też brać przedmioty z bioinformatyki z etapu licencjackiego. Można więc np. na IV roku zaliczyć wstęp do informatyki (obowiązkowy dla I roku licencjatu, uczą tam głównie pythona), na II semestrze algorytmy i struktury danych (obowiązkowy dla II roku licencjatu, pomaga jeszcze bardziej oswoić się z pythonem), a architekturę i ewentualne inne przedmioty programistyczne zostawić sobie na II rok.

Generalnie warto rzucić okiem na siatkę przedmiotów:
https://www.mimuw.edu.pl/sites/default/files/programmgrbibs.pdf
Są tam dokładnie opisane zasady dot. przedmiotów obieralnych, jest spis przedmiotów oraz dla każdego są podane przedmioty sugerowane do zaliczenia wcześniej.

Podsumowując - jeśli jesteś gotowa na nadrabianie, to myślę że spokojnie dasz sobie radę Uśmiech Być może będzie to wymagało zaliczenia jakiegoś przedmiotu z programowania i może jakiegoś matematycznego (może np. statystyczną analizę danych 1, która jest obowiązkowa na licencjacie, przed statystyczną analizą 2, obowiązkową na mgr), ale że można to zrobić w ramach i tak obowiązkowo zaliczanych przedmiotów obieralnych więc prawdopodobnie nie będzie to wymagało wiele dodatkowego nakładu pracy względem studentów po bioinformatyce.

W razie dalszych pytań pisz śmiało Uśmiech

 13 
 : Czerwca 01, 2018, 01:41:57  
Zaczęty przez gruszkowa - Nowe: wysłane przez gruszkowa
Dzień dobry wszystkim Uśmiech

Kończę właśnie biotechnologię I stopnia na UWr i myślę o przenosinach na bioinformatykę magisterskie na UW. Jeśli chodzi o przedmioty biologiczne, jestem spokojna, ale z informatyki mieliśmy tyko programowanie w linuxie (?) i Excela. Chichot
Jestem przyzwyczajona do duzego nakładu pracy, w jakimś stopniu jestem gotowa na nadrabianie. Dam radę się przestawić z biotechnologii na bioinformatykę?

 14 
 : Kwietnia 05, 2018, 08:11:33  
Zaczęty przez MarStahc - Nowe: wysłane przez MarStahc
Oddam taką szafę idealna do laboratorium, sali wykładowej do przechowywania wrażliwych preparatów.

 15 
 : Maja 04, 2017, 05:50:07  
Zaczęty przez lukaszjaron - Nowe: wysłane przez pjankowski
Cześć,

O ile perspektywy są podobne, o tyle siatka zajęć trochę się różni:
https://usosweb.uw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/programy/pokazProgram&prg_kod=S1-FBM
https://usosweb.uw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/programy/pokazProgram&prg_kod=S1-BIOINF

Część przedmiotów jest wspólna, jednak jak same nazwy wskazują na Zastosowaniach Fizyki (ZF) będzie duuużo więcej fizyki, a na Bioinformatyce i Biologii Systemów (BiBS) więcej biologii i informatyki.

Moim zdaniem, jeżeli kogoś interesuje biologia/bioinformatyka strukturalna (https://pl.wikipedia.org/wiki/Biologia_strukturalna) lepsze przygotowanie dadzą ZF (chociaż znam świetnego 'strukturowca' po BiBSie). W innych działach biologii/bio(informatyki) lepsze przygotowanie IMO da BiBS.

Wydaje mi się, że poziom trudności jest podobny.

Ja jestem po I stopniu BiBSu i mogę polecić ten kierunek Uśmiech


 16 
 : Maja 02, 2017, 10:30:08  
Zaczęty przez lukaszjaron - Nowe: wysłane przez lukaszjaron
Witam.
Mam do was pytanie, mianowicie czym różni się bioinformatyka na wydziale fizyki od tej na wydziale matematyki? Jakieś wyraźne różnice? Podobne perspektywy czy jednak troche inne? Gdzie trudniej?
Pozdrawiam

 17 
 : Kwietnia 23, 2017, 10:34:45  
Zaczęty przez nosiema - Nowe: wysłane przez nosiema
Dziękuję za odpowiedź  Chichot
Trochę mnie uspokoiło to, że spora część ludzi jest po biolchemie- czyli mam szansę dać sobie radę Mrugnięcie

 18 
 : Kwietnia 23, 2017, 06:39:06  
Zaczęty przez nosiema - Nowe: wysłane przez maciosz
Hej!

Wykładowcy z programowania nie zakładają raczej żadnej wiedzy wstępnej. Na pierwszym semsetrze jest wstęp do informatyki, gdzie uczymy się od podstaw programowania w pythonie; daje on szanse osobom, które dotąd nie miały do czynienia z programowaniem wyrównać poziom. Generalnie zawsze na roku jest trochę ludzi po profilach bio-chemicznych (u mnie było mniej więcej pół na pół biochem : matinf / matfiz) i duża część z nich daje radę przejść przez przedmioty programistyczne, choć oczywiście kosztuje to ich więcej pracy niż matinfów. Nie będę czarować że zdają wszyscy - niektórzy muszą wstęp do informatyki powtarzać, no i zdarzają się oczywiście tacy, których przedmioty matematyczno-informatyczne przytłoczyły, nie dali rady nadrobić i uznali, że w sumie tak naprawdę chcieli iść na biotechnologię. Tyczy się to jednak przede wszystkim osób, które miały do nadrobienia również przedmioty matematyczne, a skoro jesteś z profilu bio-chem-mat to nie powinno Cię to dotyczyć Uśmiech

Mówiąc krótko, prowadzący starają się nic nie zakładać, trzeba oczywiście włożyć trochę pracy własnej, ale to właściwie jak w każdy przedmiot Mrugnięcie

 19 
 : Kwietnia 22, 2017, 06:00:23  
Zaczęty przez nosiema - Nowe: wysłane przez nosiema
Mam nadzieję że to forum jeszcze funkcjonuje Mrugnięcie

Myślę o studiowaniu bioinformatyki, jestem po profilu biol-chem-mat. Mam jednak problem- nigdy nie poszerzałam swojej wiedzy informatycznej, nie programowałam itp.
W związku z tym mam pytanie: od jakiego poziomu się tu startuje? Czy wykładowcy zakładają, że każdy już zna podstawy, czy można się nauczyć od zera?

 20 
 : Czerwca 14, 2016, 10:44:37  
Zaczęty przez kasia.wu - Nowe: wysłane przez kasia.wu
Dwa ogloszenia.

1. Praca dla postdoka, doktoranta, programisty
Dear Colleagues,
We have multiple open positions on different levels. If you know a great candidate for whom you can't find space in your lab, I would appreciate if you direct them to me. We are looking for the the following positions:

- Postdoc level scientists to take part in NGS data analysis and method development on various projects regarding epigenetics and cell type determination from omics data.
- PhD students to work on RNA localization by integrating proteomics, transcriptomics , CLIP-seq and riboseq data sets which are all original and unpublished at the moment.
- Scientific programmers for developing, testing, installing and configuring new scientific software and coordinating sys. admin work.

We are located in Berlin at one of the best funded institutes and working with great colleagues with multiple opportunities to interact with them and take part in collaborative projects.  see https://www.mdc-berlin.de/bimsb

Best,
Altuna
--
Dr.Altuna Akalin
Head of Bioinformatics Platform
Berlin Institute for Medical Systems Biology (BIMSB)
Max Delbrück Center (MDC)
Robert-Rössle-Straße 10
H.87 Rm.1.11
13125 Berlin, Germany

Email: altuna.akalin@mdc-berlin.de
Web:http://bioinformatics.mdc-berlin.de


2. Warsztaty bioinformatyczne w Berlinie
http://compgen2016.mdc-berlin.de/

W razie pytan prosze pisac do mnie (katarzyna.wreczycka@mdc-berlin.de) lub do dr Altuna Akalin (altuna.akalin@mdc-berlin.de).

Pozdrawiam,
Kasia

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal