Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 : Maja 02, 2017, 10:30:08  
Zaczęty przez lukaszjaron - Nowe: wysłane przez lukaszjaron
Witam.
Mam do was pytanie, mianowicie czym różni się bioinformatyka na wydziale fizyki od tej na wydziale matematyki? Jakieś wyraźne różnice? Podobne perspektywy czy jednak troche inne? Gdzie trudniej?
Pozdrawiam

 22 
 : Kwietnia 23, 2017, 10:34:45  
Zaczęty przez nosiema - Nowe: wysłane przez nosiema
Dziękuję za odpowiedź  Chichot
Trochę mnie uspokoiło to, że spora część ludzi jest po biolchemie- czyli mam szansę dać sobie radę Mrugnięcie

 23 
 : Kwietnia 23, 2017, 06:39:06  
Zaczęty przez nosiema - Nowe: wysłane przez maciosz
Hej!

Wykładowcy z programowania nie zakładają raczej żadnej wiedzy wstępnej. Na pierwszym semsetrze jest wstęp do informatyki, gdzie uczymy się od podstaw programowania w pythonie; daje on szanse osobom, które dotąd nie miały do czynienia z programowaniem wyrównać poziom. Generalnie zawsze na roku jest trochę ludzi po profilach bio-chemicznych (u mnie było mniej więcej pół na pół biochem : matinf / matfiz) i duża część z nich daje radę przejść przez przedmioty programistyczne, choć oczywiście kosztuje to ich więcej pracy niż matinfów. Nie będę czarować że zdają wszyscy - niektórzy muszą wstęp do informatyki powtarzać, no i zdarzają się oczywiście tacy, których przedmioty matematyczno-informatyczne przytłoczyły, nie dali rady nadrobić i uznali, że w sumie tak naprawdę chcieli iść na biotechnologię. Tyczy się to jednak przede wszystkim osób, które miały do nadrobienia również przedmioty matematyczne, a skoro jesteś z profilu bio-chem-mat to nie powinno Cię to dotyczyć Uśmiech

Mówiąc krótko, prowadzący starają się nic nie zakładać, trzeba oczywiście włożyć trochę pracy własnej, ale to właściwie jak w każdy przedmiot Mrugnięcie

 24 
 : Kwietnia 22, 2017, 06:00:23  
Zaczęty przez nosiema - Nowe: wysłane przez nosiema
Mam nadzieję że to forum jeszcze funkcjonuje Mrugnięcie

Myślę o studiowaniu bioinformatyki, jestem po profilu biol-chem-mat. Mam jednak problem- nigdy nie poszerzałam swojej wiedzy informatycznej, nie programowałam itp.
W związku z tym mam pytanie: od jakiego poziomu się tu startuje? Czy wykładowcy zakładają, że każdy już zna podstawy, czy można się nauczyć od zera?

 25 
 : Czerwca 14, 2016, 10:44:37  
Zaczęty przez kasia.wu - Nowe: wysłane przez kasia.wu
Dwa ogloszenia.

1. Praca dla postdoka, doktoranta, programisty
Dear Colleagues,
We have multiple open positions on different levels. If you know a great candidate for whom you can't find space in your lab, I would appreciate if you direct them to me. We are looking for the the following positions:

- Postdoc level scientists to take part in NGS data analysis and method development on various projects regarding epigenetics and cell type determination from omics data.
- PhD students to work on RNA localization by integrating proteomics, transcriptomics , CLIP-seq and riboseq data sets which are all original and unpublished at the moment.
- Scientific programmers for developing, testing, installing and configuring new scientific software and coordinating sys. admin work.

We are located in Berlin at one of the best funded institutes and working with great colleagues with multiple opportunities to interact with them and take part in collaborative projects.  see https://www.mdc-berlin.de/bimsb

Best,
Altuna
--
Dr.Altuna Akalin
Head of Bioinformatics Platform
Berlin Institute for Medical Systems Biology (BIMSB)
Max Delbrück Center (MDC)
Robert-Rössle-Straße 10
H.87 Rm.1.11
13125 Berlin, Germany

Email: altuna.akalin@mdc-berlin.de
Web:http://bioinformatics.mdc-berlin.de


2. Warsztaty bioinformatyczne w Berlinie
http://compgen2016.mdc-berlin.de/

W razie pytan prosze pisac do mnie (katarzyna.wreczycka@mdc-berlin.de) lub do dr Altuna Akalin (altuna.akalin@mdc-berlin.de).

Pozdrawiam,
Kasia

 26 
 : Października 15, 2015, 12:50:02  
Zaczęty przez kuba_kozak - Nowe: wysłane przez kuba_kozak
Cześć,
przesyłam krótkie info od mojego promotora :

Poszukiwany czlowiek do dokowania bialko-peptyd przy pomocy serwera CABS-dock. Praca bedzie polegala na porownywaniu otrzymanych wynikow modelowania z eksperymentalnymi kompleksami bialko-bialko (nakladanie struktur, ewentualnie analiza literatury). Celem pracy jest publikacja naukowa (rownolegle moze byc praca magisterska).

Ogólnie bardzo fajny gość, także polecam Uśmiech

Zgłoszenia pod maila : sekmi@chem.uw.edu.pl (podejrzewam, że najlepiej się osobiście umówić i po prostu pogadać)

 27 
 : Października 11, 2015, 09:05:05  
Zaczęty przez Behoston - Nowe: wysłane przez Behoston
Na stronie z osiągnięciami dostaję taką ramkę czerwoną z tekstem:

Cytat: czerwoan ramka
Strict warning: Only variables should be passed by reference w achievements_user_page() (linia 271 z /var/www/html/davinci/sites/all/modules/achievements/achievements.pages.inc).

 28 
 : Października 05, 2015, 09:27:55  
Zaczęty przez donut - Nowe: wysłane przez donut
Gdybyś mogła zasięgnąć takich opinii byłbym bardzo zobowiązany Uśmiech Co prawda mam jeszcze cały rok na to by to przemyśleć i ewentualnie poukladac sobie sprawy z pracą ale chciałbym mieć po prostu jakiś obraz tego jak inni radzą sobie z takim problemem.

 29 
 : Października 02, 2015, 04:51:17  
Zaczęty przez donut - Nowe: wysłane przez maciosz
Kontakt mejlowy z prowadzącymi z naszego wydziału jest bardzo przyjemny, nie słyszałam chyba o żadnym, co by notorycznie nie odpisywał (pojedyncze przypadki pewnie się zdarzały kiedy ktoś pewnie odebrał a zapomniał odpisać czy coś). Gorzej z prowadzącymi z biologii, no ale cóż, nobody is perfect. Myślę, że spokojnie uda się przepisać Analizę jako Rachunek różniczkowy, na pewno w dwa semestry analizy zrobiliście znacznie więcej niż my.

Nie jestem pewna, kto jest autorytetem, którzy rzetelnie powie, co może zostać przepisane, a co nie. Być może prowadzący dany przedmiot odpowiedzą, że nie wiedzą, czy odpowiednik danego przedmiotu na politechnice rzeczywiście można uznać za zamiennik tego przedmiotu na MIMie. Jeżeli prowadzący nie będą wiedzieli być może pomoże opiekun naszego kierunku Norbert Dojer (dojer at mimuw.edu.pl), aczkolwiek jest opiekunem dopiero od paru dni i jeszcze czuje się trochę zagubiony chyba Mrugnięcie więc można też próbować pisać do poprzedniego opiekuna Bartka Wilczyńskiego (bartek at mimuw.edu.pl).

Dziś rozmawiałam z jedną dziewczyną, która łączy pracę ze studiami, mówi, że bywa ciężko, drugi rok powtarzała, ale generalnie jakoś to idzie. Spróbuję jeszcze poszukać innych osób, oraz takich, które przepisywały jakieś przedmioty. Wiem na pewno o dwóch osobach które przeniosły się do nas z biotechnologii i o jednej z informatyki, ta z informatyki na pewno przepisała sobie algebrę oraz rachunek różniczkowy; mogę spytać, czy było to w jakimkolwiek sensie problematyczne.

 30 
 : Października 02, 2015, 03:56:05  
Zaczęty przez donut - Nowe: wysłane przez donut
Bardzo Ci dziękuję za te linki i w ogóle za zainteresowanie tematem. Zajęć, jak widać trochę jest. Jedyne co pociesza to fakt, że plan nie jest rozrzucony po całym dniu jak to niekiedy potrafi być, tylko w miarę skupiony i po tej powiedzmy 16 nic już nie ma. Muszę się zorientować czy byłaby opcja przepisania sobie chociażby Algebry czy Matematyki dyskretnej. Co do Rachunku różniczkowego to nie wiem, miałem w końcu te 2 semestry Analizy. Myślisz, że mógłbym napisać do prowadzących maile z programem i pytaniem czy jest to w ogóle wykonalne ? Nie wiem jak jest tutaj z kontaktem z wykładowcami drogą elektroniczną (z autopsji wiem, że różnie to bywa), ale może to jest jakaś opcja.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal