Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 : Października 15, 2015, 12:50:02  
Zaczęty przez kuba_kozak - Nowe: wysłane przez kuba_kozak
Cześć,
przesyłam krótkie info od mojego promotora :

Poszukiwany czlowiek do dokowania bialko-peptyd przy pomocy serwera CABS-dock. Praca bedzie polegala na porownywaniu otrzymanych wynikow modelowania z eksperymentalnymi kompleksami bialko-bialko (nakladanie struktur, ewentualnie analiza literatury). Celem pracy jest publikacja naukowa (rownolegle moze byc praca magisterska).

Ogólnie bardzo fajny gość, także polecam Uśmiech

Zgłoszenia pod maila : sekmi@chem.uw.edu.pl (podejrzewam, że najlepiej się osobiście umówić i po prostu pogadać)

 22 
 : Października 11, 2015, 09:05:05  
Zaczęty przez Behoston - Nowe: wysłane przez Behoston
Na stronie z osiągnięciami dostaję taką ramkę czerwoną z tekstem:

Cytat: czerwoan ramka
Strict warning: Only variables should be passed by reference w achievements_user_page() (linia 271 z /var/www/html/davinci/sites/all/modules/achievements/achievements.pages.inc).

 23 
 : Października 05, 2015, 09:27:55  
Zaczęty przez donut - Nowe: wysłane przez donut
Gdybyś mogła zasięgnąć takich opinii byłbym bardzo zobowiązany Uśmiech Co prawda mam jeszcze cały rok na to by to przemyśleć i ewentualnie poukladac sobie sprawy z pracą ale chciałbym mieć po prostu jakiś obraz tego jak inni radzą sobie z takim problemem.

 24 
 : Października 02, 2015, 04:51:17  
Zaczęty przez donut - Nowe: wysłane przez maciosz
Kontakt mejlowy z prowadzącymi z naszego wydziału jest bardzo przyjemny, nie słyszałam chyba o żadnym, co by notorycznie nie odpisywał (pojedyncze przypadki pewnie się zdarzały kiedy ktoś pewnie odebrał a zapomniał odpisać czy coś). Gorzej z prowadzącymi z biologii, no ale cóż, nobody is perfect. Myślę, że spokojnie uda się przepisać Analizę jako Rachunek różniczkowy, na pewno w dwa semestry analizy zrobiliście znacznie więcej niż my.

Nie jestem pewna, kto jest autorytetem, którzy rzetelnie powie, co może zostać przepisane, a co nie. Być może prowadzący dany przedmiot odpowiedzą, że nie wiedzą, czy odpowiednik danego przedmiotu na politechnice rzeczywiście można uznać za zamiennik tego przedmiotu na MIMie. Jeżeli prowadzący nie będą wiedzieli być może pomoże opiekun naszego kierunku Norbert Dojer (dojer at mimuw.edu.pl), aczkolwiek jest opiekunem dopiero od paru dni i jeszcze czuje się trochę zagubiony chyba Mrugnięcie więc można też próbować pisać do poprzedniego opiekuna Bartka Wilczyńskiego (bartek at mimuw.edu.pl).

Dziś rozmawiałam z jedną dziewczyną, która łączy pracę ze studiami, mówi, że bywa ciężko, drugi rok powtarzała, ale generalnie jakoś to idzie. Spróbuję jeszcze poszukać innych osób, oraz takich, które przepisywały jakieś przedmioty. Wiem na pewno o dwóch osobach które przeniosły się do nas z biotechnologii i o jednej z informatyki, ta z informatyki na pewno przepisała sobie algebrę oraz rachunek różniczkowy; mogę spytać, czy było to w jakimkolwiek sensie problematyczne.

 25 
 : Października 02, 2015, 03:56:05  
Zaczęty przez donut - Nowe: wysłane przez donut
Bardzo Ci dziękuję za te linki i w ogóle za zainteresowanie tematem. Zajęć, jak widać trochę jest. Jedyne co pociesza to fakt, że plan nie jest rozrzucony po całym dniu jak to niekiedy potrafi być, tylko w miarę skupiony i po tej powiedzmy 16 nic już nie ma. Muszę się zorientować czy byłaby opcja przepisania sobie chociażby Algebry czy Matematyki dyskretnej. Co do Rachunku różniczkowego to nie wiem, miałem w końcu te 2 semestry Analizy. Myślisz, że mógłbym napisać do prowadzących maile z programem i pytaniem czy jest to w ogóle wykonalne ? Nie wiem jak jest tutaj z kontaktem z wykładowcami drogą elektroniczną (z autopsji wiem, że różnie to bywa), ale może to jest jakaś opcja.

 26 
 : Października 02, 2015, 10:54:33  
Zaczęty przez donut - Nowe: wysłane przez maciosz
Tu można podejrzeć plan I roku w semestrze zimowym:
https://usosweb.mimuw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/przedmioty/pokazPlanGrupyPrzedmiotow&grupa_kod=1000-BINF1-OBW&cdyd_kod=2015Z
Letniego jeszcze nie ma, a w tym roku akurat mogą być jakieś nieznaczne zmiany względem zeszłorocznego, ale pewnie będzie wyglądał mniej więcej tak:
https://usosweb.mimuw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/przedmioty/pokazPlanGrupyPrzedmiotow&grupa_kod=1000-BINF1-OBW&cdyd_kod=2014L

 27 
 : Października 01, 2015, 05:12:35  
Zaczęty przez donut - Nowe: wysłane przez maciosz
Plan na pewno można podejrzeć w USOSie, niestety, nie mogę dać precyzyjnego linka, bo akurat dzisiaj jest przerwa techniczna :] Ale jutro postaram się znaleźć i zalinkować.

Niestety, nie pomogę jakoś szczególnie co do łączenia studiów z pracą. Wiem, że są takie osoby i dają sobie radę, ale pewnie lepiej usłyszeć to z pierwszej ręki. Nie wiem np., czy pracują na cały etat. Spróbuję zasięgnąć jakiejś informacji. Od siebie mogę powiedzieć, że jeżeli jesteś po informatyce to na pewno będzie Ci jeszcze łatwiej niż im, bo chyba przedmioty informatyczne (oraz matematyczne, ale mniemam że też takowe mieliście na informatyce) są zawsze największą zaporą dla studentów bioinformatyki, je najwięcej osób musi powtarzać i na nie traci się najwięcej czasu. Więc jeśli mógłbyś przepisać je sobie ze studiów inżynierskich i zaliczać tylko biologiczno-chemiczno-fizyczne to idealnie, na pewno dasz radę dodać do tego pracę; a nawet jeśli nie uda się przepisać to sam fakt, że nie będziesz musiał poświęcać im tyle czasu co ktoś nowy w programowaniu na pewno daje Ci dużą przewagę.

 28 
 : Października 01, 2015, 04:18:06  
Zaczęty przez donut - Nowe: wysłane przez donut
Witam wszystkich,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym czy nie warto by poszerzyć swojej wiedzy i wybrać się na bioinformatykę, która od jakiegoś czasu mnie strasznie kusi przez zakres moich zainteresowań. Mam już skończone jedne studia inżynierskie na kierunku informatyka, ale zdaje sobie sprawę, że to jest zupełnie inna bajka i zapewne bez przygotowania licencjackiego (przedmioty pozainformatyczne) nie poradziłbym sobie od razu na studiach II stopnia. Moje pytanie brzmi: czy są wśród Was osoby, które godzą pracę ze studiami na tym kierunku ? Czy jest to w ogóle wykonalne. Obecnie pracuję zawodowo jako programista od kilku lat i nie muszę mieć unormowanego czasu pracy jednak w przypadku dużego zróżnicowania godzinowego zajęć ciężko utrzymać jakąkolwiek systematyczność nie mówiąc już o wypoczynku. Tak przy okazji chciałbym również zapytać czy jest możliwość (a jeżeli tak to gdzie) podejrzenia sobie planu dla 1 roku. Z góry ogromne dzięki za info.

 29 
 : Sierpnia 14, 2015, 11:33:49  
Zaczęty przez maciosz - Nowe: wysłane przez maciosz
Myślę, że wrzucę to zadanie, ale trochę zmodyfikowane, i dopiero jak wpadnę na jakieś w miarę niebanalne ciągi dalsze. Chciałabym zrobić z tego serię zadań, ale nie takich, że tylko równania się komplikują, bo wtedy wystarczy reużyć poprzedni skrypt i tylko przepisać równanie (no i przy każdym kolejnym bardziej uważać przy przepisywaniu, skoro niby się komplikują), tylko że faktycznie również założenia się robią coraz cięższe. I myślę, że w związku z tym, mogłabym nawet klasycznie zacząć od Fibonacciego, jak ktoś wygoogla no to trudno, dostanie na talerzu jeden punkt, ale mam nadzieję, że zachęci to go do rozwiązania kolejnego, nieco bardziej skomplikowanego (np. takiego jak poniższe). Jeszcze pomyślę, i mam nadzieję wrzucić kilka zadań naraz jak już wymyślę.

 30 
 : Sierpnia 10, 2015, 09:20:27  
Zaczęty przez Behoston - Nowe: wysłane przez Behoston
Proponuję wszystkie nowe pomysły zapisywać tutaj.

1. Można by zrobić w "kolejnej iteracji" możliwość zmiany języka w którym są wyświetlane zadania. Myślę, że to nie będzie dla nas problem przy niedużej ilości zadań przepisać je na powiedzmy C# (tak, zdaję sobie sprawę, że chyba nikt z nas go nie zna, ale tym lepiej Język, język który podobno ma przyszłość więc fajnie byłoby go znać a myślę, że podstawy były by na tyle proste że byłoby ok) ale ten punkt mocno najpierw trzeba przemyśleć, bo późniejsze zadania trzeba by od razu pisać we wszystkich dostępnych językach (ja bym olał stronę na której bym miał 5 zadań z pythona a potem już coś totalnie innego bo komuś się nie chciało pisać)

2. Można dawać po podaniu poprawnego wyniku program, który jest naszym rozwiązaniem, żeby nauczyć oprócz programowania to jeszcze ładnego pisania kodu itp itd ja bym się mega ucieszył jakbym dostał referencyjne rozwiązanie po tym jak zrobię swoje żeby móc zobaczyć co można zrobić lepiej (jak Janek mówił, może ktoś napisać milion warunków a okaże się że wystarczą dwa Język)

Jak na razie tyle z pomysłów

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal