Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Okaż swoją pomocną dłoń zainteresowanej bioinformatyką duszy!  (Przeczytany 12697 razy)
Perun Srogi
Gość
« : Czerwca 06, 2010, 11:02:03 »

Witam wszystkich!

Trafiłem na to forum poprzez grono. Czytając forum, stwierdziłem że jest tu dużo osob życzliwych i rzeczowych jednocześnie, a więc idealna populacja aby wspomóc mnie  Duży uśmiech . Przechodząc do rzeczy, jestem studentem I roku mismap-u z biotechem jako kierunkiem wiodącym. Od następnego roku planuję (a właściwie narazie to zastanawiam się) rozpocząć bioinformatykę. Mam już zaliczone pare przedmiotów z biotechu, no i również chcę dalej kontynuować biotech a więc tych zaliczonych przedmiotów przybędzie. W programie bioinformatyki jest sporo przedmiotów typu wstęp do biologii, biologia komórki, chemia, elementy enzymologii itd. (czyli przedmioty które są również realizowane na wydziale biologii). Czy są precedensy zaliczania tych przedmiotów bez problemu na bioinfie (tzn. przepisywania, abym nie musiał realizować tego dwa razy?)

Po drugie, zastanawialem się nad skalą trudności przedmiotów części matematycznej na bioinfie, mianowicie czy naprzyklad dla kompletnego laika w sferze programowania, w zasięgu będzie 'Wstęp do informatyki' a w perspektywie inne przedmioty traktujące o programowaniu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Z wyrazami szacunku,
Perun
Krzysiek BS
Student
Newbie
*

« Odpowiedz #1 : Czerwca 06, 2010, 11:51:43 »

Siemasz,
z przepisywaniem ocen nie ma problemu. Jeśli chodzi o Wstęp do informatyki, to jeśli się do tego przyłożysz, to jest w zasięgu. Ale łatwo nie jest.  Mrugnięcie
Nie mniej - powodzenia!
Antek
Student
Sr. Member

« Odpowiedz #2 : Czerwca 07, 2010, 02:54:44 »

Oj bez przesady ze Wstępem Do Informatyki - wiele osób, które wcześniej nie miało styczności z programowaniem w ogóle (sic!) zaliczyło ten przedmiot Mrugnięcie
Potem będą śmiechowe rzeczy w rodzaju Algorytmów I Struktur Danych - jeśli przed WDI nie miałeś styczności z programowaniem w ogóle (sic!) to też masz spokojnie szanse zaliczyć - ale uwaga, uwaga, trzeba się UCZYĆ, bo to nie tylko bezmyślne wykucie na pamięć jakiegoś wykładu Uśmiech
Innymi słowy - uważanie na ćwiczeniach z WDI i skrupulatne robienie zadań procentuje w następnym semestrze Uśmiech

A co do matematyki, to jeśli byłeś z niej dobry w liceum - czeka Cię powtórka i trochę pracy. Jeśli byłeś czwórkowy - czeka Cię trochę więcej pracy. Jeśli zawsze miałeś 3 z minusem - czeka Cię dużo pracy i możliwe, że sesja poprawkowa - chyba, że od razu się weźmiesz do roboty Uśmiech

Nie wspomniałeś, co masz jako drugi kierunek - też coś z branży? Mrugnięcie

PS: W ramach przypomnienia - bioinformatyka, to takie coś, gdzie (prędzej czy później) się programuje (i robi inne cuda na komputerze) PRZEDE WSZYSTKIM. To nie jest biologia, ekologia czy oglądanie zwierzątek w lesie. Mam nadzieję, że rozumiesz, na co się piszesz Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwca 07, 2010, 02:57:26 wysłane przez Antek » Zapisane
julia
Student
Full Member

4419367
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Czerwca 07, 2010, 09:10:50 »

no z tym programowaniem to nie przesadzaj, wiodący przedmiot - Wstęp do bioinformatyki skutecznie próbuje nas przekonać, że bioinformatyka to klikanie!
Do matematyki się trzeba trochę przyłożyć, szczególnie jeśli się było w biol-chemie. Programowania uczą od zera, więc doświadczenia nie trzeba mieć.
Co do przepisania przedmiotów z biotechu to mamy na 2 roku dziewczynę, która kończy biotech i przepisała do tej pory chyba wszystkie biologiczne przedmioty poza jednym. Więc raczej nie ma problemu:)
Antek
Student
Sr. Member

« Odpowiedz #4 : Czerwca 07, 2010, 10:36:53 »

(...)że bioinformatyka to klikanie!
Właśnie klikanie kryło się pod sformułowaniem "inne cuda" Język
Perun Srogi
Gość
« Odpowiedz #5 : Czerwca 07, 2010, 12:09:31 »

jestem po mat-geo. z matmy mialem piatki i mature napisalem calkiem wysoko. o matme sie wlasciwie nie martwie czy matematyczne przedmioty jako takie, programowanie mnie troche powiedzmy zastanawia.
(drugi kierunek, to za duzo powiedziane, ale robi z wydzialu chemii przedmioty - ale raczej zaprzestane je robic)
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Czerwca 07, 2010, 12:27:18 »

polecam zagadanie ani bo ona studiuje biotechnologie (-> Gvalchca).

BTW. niech ktos przeniesie ten temat do tematow ogolnych.

Gvalchca
Student
Hero Member

4124859
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Czerwca 07, 2010, 02:21:54 »

ej to Ewa przepisuje z Biotechu na Bioinf, ja robię odwrotnie, ale generalnie żeby przepisać przedmiot
w Twoją stronę (w drugą jest inaczej) musisz dostać zgodę prowadzącego i ustalić z nim jaką ocenę dostaniesz.
ot i tyle.

możesz zawsze iść na bioinf i zobaczyć, zwłaszcza że na pierwszym roku to nie będziesz miał zbyt wielu przedmiotów ...

i na MiMie jest łatwiej administracyjnie, nie ma głupich kart i indexów .
Perun Srogi
Gość
« Odpowiedz #8 : Czerwca 12, 2010, 11:58:09 »

Witam ponownie,

nie zakladałem nowego wątku by nei zaśmiecać forum niepotrzebnymi topciami. Wiadomo kiedy będą siatki zajęć na rok 2010/2011? na moim usosie nie moge ich znalezc, sa jedynie dla przedmiotow z mijajacego wlasnie roku akademickiego (2009/2010).

Pozdrawiam
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Czerwca 13, 2010, 12:27:23 »

siatki zajec masz na mysli plan czy godzinowo? bo jesli plan to podejrzewam ze w pazdzierniku (moze engel znowu bedzie mily i bedziemy miec troche przed) a jesli o przedmioty to o ile nowy rok nie zlozy jakis zażaleń i checi poprawy planu naszych studiow (osobiscie uwazam ze teraz maja bardzo rozsadnie ulozone no moze oprocz rozdzielenia bioinformatyk) to pewnie bedzie tak samo. a jak nei ebdzie tak samo to okaze sie dosc pozno jak to zwykle u nas bywa Uśmiech

Perun Srogi
Gość
« Odpowiedz #10 : Czerwca 13, 2010, 02:23:53 »

plan, czyli kiedy bedzie wiadomo jakie zajecia w jakich dniach i godzinach beda sie odbywac. i kiedy zaczyna sie rejestracja na przedmioty dla I i II roku.
Miroo
Student
Full Member

1254218 mirobanan1
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Czerwca 13, 2010, 03:23:21 »

Hmm, z tego co ja pamiętam, to plan chyba  w tym roku (właściwy) pojawił się dopiero chyba na 1,5 tygodnia przed 1 października.

miro
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Czerwca 13, 2010, 10:05:05 »

Rejestracje mamy razem z calym MIMem wiec mozna zobaczyc w kalendarzu (o ile o nas nie zapomna) ale jesli ktos sie nie zapisze na cos to pare maili do Engela zalatwia sprawe. natomiast jesli chodzi o plan to doswiadczenie wskazuje na to ze staraja sie trzymac ukladu - codziennie od 8:30 do okolo 14.. Trzeba jednak pamietac ze u nas raczej nie ma wiecej niz 2 grup cwiczeniowych w zwiazku z czym jest mala mozliwosc manipulowania planem.

matyldora
Gość
« Odpowiedz #13 : Października 28, 2010, 10:16:18 »

Mam małe pytaie dotyczace niestacjonarnych studiów
w jakich są godzinach zajęcia Co? ( wieczorowo to znaczy serio po 17???)
bardzo dziekuje jezli ktoś zdoła odpowiedzieć
a może  nie mam bioinformatyki wieczorowej???
dziekuje
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Października 28, 2010, 10:58:05 »

wydaje mi sie ze w dalszym ciagu przyjmuja wszystkich na studia dzienne. tzn ze jest na tyle malo chetnych ze wszyscy sie dostaja (myle sie?) wiec pewnie nikt nie bedzie umial Ci odpowiedziec na to pytanie. Generalnie na innych wydzialam wydaje mi sie ze studia wieczorowe od dziennych roznia sie jedynie tym ze za wieczorowe sie placi a studenci maja czesto razem zajecia (w naszym przypadku mniej wiecej od 8:30 do 16)

Strony: [1] 2 3
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal