Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Okaż swoją pomocną dłoń zainteresowanej bioinformatyką duszy!  (Przeczytany 13517 razy)
Ramidas
Członek Zarządu
Jr. Member
**

1397087
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Listopada 01, 2010, 10:12:05 »

Chyba w ogóle nie ma Bioinformatyki niestacjonarnej...

Lenistwo motorem postępu.
matyldora
Gość
« Odpowiedz #16 : Listopada 03, 2010, 10:38:31 »

dzięki , pewnie masz rację
mmm
Student
Newbie
*

« Odpowiedz #17 : Maja 17, 2011, 09:19:14 »

Czy na tym kierunku są egzaminy ustne?
Miroo
Student
Full Member

1254218 mirobanan1
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Maja 17, 2011, 11:10:44 »

Jeśli chodzi o formę egzaminów jako tako to w większości wypadków nie ma egzaminów ustnych ( tzn. zestaw pisemny + ustny). Przynajmniej na I roku (ew. omówienie projektów przy zaliczaniu/poprawki egzaminów mają taką formę jeśli taka wola prowadzącego).
Na Rachunku Różniczkowym i Całkowym jeśli komuś się wahała ocena po egzaminie to była dodatkowa ustna dopytka.
Na Wstępie do Informatyki jedynie w trakcie roku omawianie projektów zaliczeniowych. Nie ma egzaminu ustnego jako tako.
Na Wstępie do bioinformatyki po rozwiązaniu zadań z egzaminu egzaminatorzy dopytywali o sposób postępowania/rozwiązania zadania i ew. kilka podstawowych informacji (nie mniej raczej praktycznie mało znaczące).
Algorytmy i struktury danych tak samo jak w przypadku WDI.
Tak wygląda sprawa jeśli chodzi o I rok.
Jeśli chodzi o II rok:
Poprawa egzaminu z Programowania i projektowania obiektowego miała formę odpytki z zadań z egzaminu.
Obecnie będziemy mieli egzamin ustny z Statystycznej  Analizy Danych. Z tego co wiem to rownież III rok miał jakiś egzamin ustny z jakiegoś przedmiotu ale mieli wybor między pisemnym a ustnym.

Generalnie: nie ma ustnych, chyba że w sytuacjach takich jak: jesteś na granicy dwóch ocen/wynikły pewne niejasności po egzaminie pisemnym/tak wybrała grupa/preferencje wykładowcy(rzadko). Powyżej przedstawiłem jak to wyglądało u nas, co by nakreślić trochę jak to jest w istocie.

miro
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Maja 18, 2011, 09:43:03 »

Zgadzam się  z Miroo  z tym że hm jest pewna prawidłowość : czym mniej ludzi tym chętniej wybierana forma jest egzaminów ustnych. Na pierwszym roku kiedy jest jeszcze dużo studentów są raczej egzaminy pisemne z dopytywaniem ustnym. Na drugim gdy jest trochę mniej zdarzają się egzaminy ustne. Na trzecim - prawie każdy przedmiot kończy się dyskusją między wykładowcą a studentami nad formą zaliczenia - czy będzie to egzamin pisemny, ustny czy może jakiś  projekt.
Forma obowiązkowy pisemny + obowiązkowy ustny jest rzeczywiście raczej niespotykana.

mmm
Student
Newbie
*

« Odpowiedz #20 : Maja 18, 2011, 10:39:23 »

Uff, całe szczęście, że nie ma systemu egzamin pisemny, a po zaliczeniu pisemnego egzamin ustny. Dziękuję za obszerne odpowiedzi:)
Czytam forum i stronę wydziału i w sumie nadal nie wiem co myśleć o tym kierunku. Obecnie już studiuję, ale chcę zmienić kierunek, w związku z tym musi to być wybór trafny.
Powiedzcie jak jest z prowadzącymi zajęcia: można bez problemu umówić się na konsultacje?
Czy w sprawach popraw, dodatkowych terminów itp są skłonni pójść studentom na rękę?
Jak jest z zaliczeniami przedmiotow: trzeba najpierw mieć zaliczone ćwiczenia żeby móc przystapić do egzaminu w sesji? Ile jest terminów egzaminów?
Piszecie, że na kolejnych latach jest mniej osób. Czy wynika to z rezygnacji studentów czy ze skreślenia przez dziekana?Chichot
Wiem, że są to pytania dotyczące organizacji studiów, ale o kwestii programu przedmiotów można sporo wyczytać na stronie i forum, a chciałabym również wiedzieć jak wyglądają takie kwestie.
Może moglibyście wspomnieć o swoich osobistych wrażeniac: co na tych studiach okazało się być inne niż myśleliście składając tu papiery??
Z góry dziękuję za wszelkie wypowiedzi.

Miroo
Student
Full Member

1254218 mirobanan1
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Maja 18, 2011, 09:32:41 »

W większości przypadków nie ma problemów z konsultacjami. Duża część wykładowców/ćwiczeniowców zawsze gdzieś tam znajduje chwile aby pomóc w zrozumieniu jakiegoś tematu i przygotowaniu do projektu/kolokwium. Jeśli chodzi o poprawy, raczej też nie ma problemów z ustaleniem terminu. Jeśli chodzi o dodatkowe terminu (więcej niż 2) to zależy od prowadzącego - jedni zezwalają tylko jeśli ma się np. papierek że było się chorym czy coś takiego, inni jeśli II termin nie poszedł, przeprowadzają III termin w formię ustnej/pisemnej (np. Biologia Komórki chyba była taka opcja, z Biologii Molekularnej i Genetyki I również był dodatkowy termin co mile nas zaskoczyło). Przeważnie jest tak, że jak na ścisłowców przystało matematycy trzymają się ściśle określonych reguł i są tylko II terminy, z biologami natomiast idzie się dogadać pod tym względem.

Co do ćwiczeń: w zdecydowanie większości przypadków jest tak że ćwiczenia trzeba zaliczyć aby podejść do egzaminu/zaliczyć przedmiot.
Ćwiczenia trzeba zaliczyć z Rachunku Rózniczkowego i Całkowego, Matematyki Dyskretnej i Algebry Liniowej (chociaż nam się trafiła niespodzianka i w praktyce ci którzy powinni nie zaliczyć, zostali dopuszczeni do egzaminu), Rachunku Prawdopodobieństwa, oraz niejako z Biochemii, Biologii Molekularnej, Biologii Komórki, z Wstępu do Informatyki, Algorytmów i Struktur Danych, Programowania Obiektowego trzeba oddać obowiązkowy projekt zaliczeniowy,
Ćwiczenia z bioinformatyki nie zalicza się - wystarczy być na nich , przynajmniej na wejściówkach.
Ćwiczenia z Podstaw Chemii - trzeba zaliczyć mimo iż wykładowca miał na to inne zdanie Mrugnięcie chyba że trafi Ci się inny ćwiczeniowiec niż nam.
Zazwyczaj są II terminy egzaminów jak już mówiłem.

Co do malejącej liczby osób, przykre to, trochę osób rezygnuje jeszcze w trakcie, zdając sobie sprawę że nie jest to jednak ich kierunek, albo nie idzie im z pewnymi przedmiotami, część w trakcie sesji lub tuż po niej, ale też z własnej inicjatywy, nie wiele osób odpada ze względu na nie zaliczenie przedmiotów w sesji (przynajmniej na naszym roczniku jak mi się wydaje).

Co okazało się inne? To że wlaśnie nie mamy matmy takiej jak matematycy, informatyki takiej jak informatycy i biologii takiej jak biolodzy.
Na informatycznych przedmiotach mamy głównie pythona, a nie jak na infie C++ czy pascal (ten akurat można by pominąć). Z biologii na I roku człowiek się nudzi bo wałkuje się podstawy znane z liceum a niekiedy nawet z gimnazjum, do II roku sporo treści się powtarza na innych przedmiotach biologicznych. Ogólnie I rok sprawia wrażenie (dla mnie przynajmniej) takiego wprowadzenia do studiów, sporo przypomnień z liceum, a to czego nie było w liceum, prowadzone w lajtowej formie raczej (czyli takiej że da się ogarną przy odrobinie motywacji). A i niespodziewałem się takiej ilości matmy, głównie raczej informatyki i biologii, no ale to raczej nieuniknione.

miro
mmm
Student
Newbie
*

« Odpowiedz #22 : Maja 23, 2011, 10:09:18 »

To jeszcze mam pytanie co do kwestii zaliczenia ćwiczeń: trzeba uzyskac min 50% z kolosów, kartkówek, aktywności czy może są tylko pkt z kolosów?? I czy obecności są systematycznie sprawdzane?

gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Maja 23, 2011, 02:16:27 »

To zależy jaki przedmiot. Na przedmiotach biologicznych obecności są bardzo restrykcyjnie sprawdzane. Na przedmiotach prowadzonych ma wydziale MIM raczej nie są one brane pod uwagę nawet gdy są one sprawdzane, a na tych prowadzonych przez IBB nawet nie są sprawdzane. Zaliczenie ćwiczeń to próg punktowy wahający się między 30% (chociaż już nie pamiętam z czego) a 60%.. aczkolwiek najczęściej jest 50%. Zazwyczaj nie ma u nas kartkówek oraz nigdy nie spotkałam się z tym aby jakoś szczególnie wliczały się punkty za aktywność więc można przyjąć, że zazwyczaj liczone są tylko punkty z kolokwiów/projektów zaliczeniowych.

nat
Student
Full Member

8848955
« Odpowiedz #24 : Maja 23, 2011, 02:58:53 »

Są jeszcze punkty z prac domowych Uśmiech

Inność rodzi złość.
mmm
Student
Newbie
*

« Odpowiedz #25 : Maja 24, 2011, 08:16:19 »

Dziękuję za odpowiedzi, byćmoże od października zasilę szeregi bioinformatyków:)
mmm
Student
Newbie
*

« Odpowiedz #26 : Sierpnia 11, 2011, 11:24:37 »

Wiem że są wakacje, ale może ktoś zajrzy i odpowie: czy trzeba chodzic na lektoraty?? W informatorze przeczytałam, że można ale nie trzeba, a w siatce zajęć jest wyszczególniony język obcy (60h w semestrze). Więc jak to jest?
No i czy w zeszłych latach też była przeprowadzana 2 tura rekrutacji? Póki co przyjętych jest chyba 17 osób, bo 19 osób chcą jeszcze przyjąć.
Antek
Student
Sr. Member

« Odpowiedz #27 : Sierpnia 11, 2011, 11:57:28 »

Z lektoratów wydział MIM był dotychczas zwolniony (nic nie wiem, żeby to się zmieniło). Chcesz - chodzisz, nie chcesz - nie chodzisz. Za to każdy student do końca 2 roku musi zdać egzamin językowy na poziomie B2.
mmm
Student
Newbie
*

« Odpowiedz #28 : Sierpnia 13, 2011, 01:33:27 »

Gdzie można znaleźć materiały odnośnie przedmiotów z 1 semestru?
Gvalchca
Student
Hero Member

4124859
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Sierpnia 13, 2011, 05:32:58 »

w informatorze:
http://www.mimuw.edu.pl/studia/informacje/inf-bioinf-0809.pdf

chyba, że masz jakieś bardziej szczegółowe pytania i nie masz dostępu do USoS
to pytaj tu.
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj