Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Class of 2011...  (Przeczytany 8041 razy)
jasio
Student
Newbie
*

Zobacz profil WWW
« : Lutego 08, 2009, 10:47:28 »

po naszemu to chyba będzie absolwenci 2011, bo rocznik 89 to średnio pasuje do naszej grupy Język
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2009, 11:17:56 wysłane przez jasio » Zapisane

but it ain't how hard you hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving forward. How much you can take, and keep moving forward. That's how winning is done...
Anor
Student
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Lutego 08, 2009, 01:38:44 »

zdecydowanie nie pasuje Chichot jasio-radku Język ale class of 2011' brzmi wyjatkowo glupio Uśmiech
Ucho
Jr. Member
**

8939775 cezucho
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Lutego 08, 2009, 01:51:31 »

na razie tak napisałem żebyście wiedzieli o co mi chodzi =P No dobra, to teraz reszta pomysłów:

- forum prywatne, tylko dla naszej grupy... moje pytanie: po co?
- od razu zrobić temat dla każdego przedmiotu? i tak same się zrobią od razu... znaczy ludzie i tak założą takie same tematy jakie były na gronie.
- jakieś inne pomysły na organizację działów?
marcinby
Gość
« Odpowiedz #3 : Lutego 09, 2009, 08:30:28 »

zgadzam sie z po co... a poza tym to nie 2013? przeciez nie mozna co kilka lat zmieniac nazwy tej samej grupy Uśmiech

i czy nie lepiej by bylo zrobic grupy I rok, II rok itd. i tam zostawiac materialy a przy okazji potomni mieliby "u siebie" (jakze wazne) dyskusje poprzednikow
« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2009, 08:36:18 wysłane przez marcinby » Zapisane
Gvalchca
Student
Hero Member

4124859
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Lutego 09, 2009, 05:10:12 »

działy chyba powinny być 2
przynajmniej bazowo:

przedmioty/pomoc/nauka
i
integracja
Ucho
Jr. Member
**

8939775 cezucho
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Lutego 09, 2009, 05:22:32 »

i czy nie lepiej by bylo zrobic grupy I rok, II rok itd. i tam zostawiac materialy a przy okazji potomni mieliby "u siebie" (jakze wazne) dyskusje poprzednikow

Niektóre tematy będą takie.... uniwersalne =P Więc zostawianie ich potomnym i zmienianie forum byłoby imo trochę bez sensu.... a myślę że dział na materiały, gdzie będą wyłącznie materiały, jest ok.

działy chyba powinny być 2
przynajmniej bazowo:
przedmioty/pomoc/nauka
i
integracja
Ja to widzę tak że odpowiednie tematy do tego po prostu będą w tym jednym dziale naszego rocznika, wyobraźcie sobie że żeby sprawdzić czy jest jutro kolos wchodzimy do jednego działu, potem żeby sprawdzić czy po kolosie jest impreza dajemy dwa razy wstecz, wchodzimy do innego działu, orientujemy się że jest impreza... ja jestem za tym żeby po prostu poszczególne przedmioty miały swój wątek, jeden do integracji... i tak ich za dużo nie będzie bo starsze przedmioty i tematy można będzie przenosić do jakiegoś kosza czy gdzieśtam, tak żeby były dla potomności, ale żeby nie zaśmiecały spraw obecnych.
Ramidas
Członek Zarządu
Jr. Member
**

1397087
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Lutego 10, 2009, 01:17:52 »

Tu proponuję wpisywać sugestie dotyczące zmian. Ja to widzę tak:

Administracja - wszystkie tematy dotyczące forum
Zajęcia - Wszystkie tematy dotyczące wybranych zajęć
Sesja - miejsce gdzie do komentowania wyników egzaminów, żalenia się, wyrażania obaw etc.
Materiały - Tylko materiały z zajęć bez żadnych komentarzy. Skrypty, prezentacje, prace domowe, zadania z kolokwiów, etc.
offtop - wiadomo
kosz - j/w

Oprócz tego mogę zaoferować swoją pomoc w postaci admina lub moda. Trochę doświadczenia mam, nie jedno forum prowadziłem. :]

BTW czy to forum ma być tylko dla nas, czy dla przyszłych roczników również? Bo jeśli dla innych roczników także, to działy Zajęcia, Sesja i Materiały proponuję pomnożyć raz liczba roczników.

Lenistwo motorem postępu.
Ucho
Jr. Member
**

8939775 cezucho
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Lutego 10, 2009, 01:22:35 »

ja to widzę jako forum dla wszystkich przyszłych roczników... no bo inaczej to się trochę mija z celem jak dla mnie. Materiały są, kosz jest, administracja=support - jest, offtopy są, nie wiem czemu wszyscy tak rozgraniczają np. Zajęcia i Integrację.... albo Zajęcia i Sesję... po co oddzielny wątek o kolosach z fizyki i oddzielny wątek o egzaminie z fizyki?
Ramidas
Członek Zarządu
Jr. Member
**

1397087
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Lutego 10, 2009, 01:25:43 »

O... widzę, że tu już zaczęliście wątek... A ja naiwnie sądziłem że dział support jest od tego. Tam wam napisałem swoją wizję Uśmiech

A grupy najprościej nazwać chyba latami 2008-2013 dla nas. 2009-2014 dla kolejnych itd...

Ramidas
Członek Zarządu
Jr. Member
**

1397087
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Lutego 10, 2009, 01:30:35 »

Z doświadczenia wiem, że lepiej jest podzielić dyskusje na logiczne wątki niż wrzucać wszystko do jednego wora. Wiadomo, nie należy przesadzać. Ale zdecydowanie lepiej jest, jeśli jest ich za dużo, niż za mało. Przykładowo, łatwiej jest znaleźć konkretną informację jeśli temat faktycznie informuje o swojej zawartości. Jeśli w jednym temacie masz 15 różnych dyskusji na 60 stron, to jest dosyć irytujące jeśli musisz się przez to przekopać....

Ucho
Jr. Member
**

8939775 cezucho
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Lutego 10, 2009, 02:35:22 »

no dobra, to teraz moja propozycja łącząca Anię i Michała Język

--"2008-2013 - studia"
--------Ogłoszenia
--------Wfy, oguny, usos, rejestracje
--------Matematyka
--------Fizyka
--------Chemia
--------itp...
--"2008-2013 - inne"
--------piwo
--------temat z imprezą 1
--------temat z offtopem 1
--------temat z imprezą 2
--------itp.

I parę słów wyjaśnienia: oddzielny dział na samą integrację: ile było imprez? 3? no właśnie.... oddzielny dział na 3 tematy na krzyż mija się z celem, no ale po przemyśleniu słów Michała stwierdzam że można rozgraniczyć tematy wiążące się bezpośrednio ze studiami i te inne. Do Ogłoszeń trafiałyby informacje na temat ankiet, planów sesji, zmian w planie itp. Oguny, usos, itp, to wiadomo, no i każdy przedmiot miałby własny temat. W tym drugim dziale doszedłem do wniosku że każda impreza zasługuje na oddzielny temat (oprócz standardowych wyjść na piwo, które nigdy nie dochodzą do skutku, ale można je proponować w wątku piwo Język), ale będzie ich na tyle mało, że mogą przeplatać się z tematami nie związanymi z nauką, ale z naszą grupą....
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Kwietnia 15, 2009, 08:59:05 »

mam pytanie - do czego konkretnie bedzie kosz? tzn czy kolekcjonujemy tematy czy bedziemy je wyrzucac? rozumiem ze teraz tam trafiaja stare terminy (tak przynajmniej to wyglada) ale co z tematami "zadania z egzaminu z WDI" "egzamin ustny z fizyki" "pierwszy tydzien semestru" i "fizyka" ? teraz sa juz nieaktualne (chyba).. z drugiej strony jesli ktos bedzie mial poprawke to moze bedzie chcial zajrzec.. mmm?

gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Października 01, 2009, 11:11:01 »

mimo ze pojawilo mi sie ostrzezenie:

Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku.

postanowilam nie zaczynac nowego tematu.. zastanawiam sie czy nie powinnismy jakos zmienic materialow tak aby kazdy rocznik mial u siebie to co jest akurat jego albo podzielic to na dzialy typu: biologiczne, matematyczne itd poniewaz w tej chwili wydaje mi sie ze materialy sa umieszczone w sposob dosc chaotyczny dla osob z mlodszego rocznika. z drugiej strony jesli w przyszlym roku znowu beda jakies zmiany to straszne zamieszanie sie zrobi jesli podzielimy wg to co dany rok teraz ma.. ale nie wiem czy kategorie biologiczne matematyczne itd nie sa zbyt ogolne i bylby problem z klasyfikacja.. z trzeciej strony tak wlasciwie to pod kazdym dzialem widac jakie tam sa przedmioty wiec kto szuka ten znajdzie.. a to bylby swoisty slad naszego rocznika - przecierajacych szlaki pionierow posiadajacych dziwny plan. czy ktos ma moze opinie na ten temat? Uśmiech

Ucho
Jr. Member
**

8939775 cezucho
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Października 02, 2009, 10:24:17 »

z trzeciej strony tak wlasciwie to pod kazdym dzialem widac jakie tam sa przedmioty wiec kto szuka ten znajdzie..

i to chyba jak dla mnie wszystko.... za rok może znowu zmienić się plan, ale jeśli tak to zostanie to pozamieniam, chwilowo np. fizyka w I sem nie przeszkadza osobom z I roku, bo jej jeszcze nie mają, za to pomimo że nas jest 11 czy tam ileś osób to założę się że jak przełożę np. wstęp do bioinfu na I sem to znajdzie się ktoś kto go nie znajdzie :]
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal