Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Porzadki  (Przeczytany 12728 razy)
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« : Października 07, 2010, 12:55:10 »

Jestem za skasowaniem uzytkownikow:
* trzynastka (0 wyslanych wiadomosci, newbie, ostatnia aktywnosc: Grudzień 06, 2009, 09:42:21)
* Nowyja ( to samo, to samo, o.a: Czerwiec 25, 2009, 11:49:56 )
* newone (to samo, to samo, o.a: nigdy) mozna uprzedzic mailem:     graa@santic.pl
* madzia (to samo, to samo, o.a:Sierpień 18, 2009, 01:50:44 )
* madzia111 (to samo, to samo, o.a:Listopad 05, 2009, 11:46:55 )
* marek (to samo, to samo, o.a: Grudzień 14, 2009, 01:06:36 am ) mozna uprzedzic mailem :     marekfranek@o2.pl

Ziu!
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Października 07, 2010, 07:28:56 »

Nowyja i newone to Paweł Ngujen, który na nich testował działanie forum. A działa wiec myślę, że ok.

Ja też mam postulat do porządków - przenieść forum na serwery MIMu.
Ja się nie znam i odpowiadam tu za ładne kolory, więc może ktoś?

Allways look on the bright side of life... tu tutu...
Antek
Student
Sr. Member

« Odpowiedz #2 : Października 07, 2010, 08:04:52 »

Na students nie ma obsługi baz danych.
Na duchu (serwerze pracowniczym) jest, ale nie wiem, czy się zgodzą.
A póki co, jeśli chcecie, żeby forum działało szybciej, zmuście Ucha, żeby wykasował ćwierć megabajta z głównej strony, tzn. wybór kolorów w shoutboxie. Wystarczy wykasować trochę linijek, a główna strona zacznie ładować się kilka razy szybciej. Footerchata bym też wywalił.
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Października 07, 2010, 11:15:17 »

Hm na dniach otwartych rozmawialam z kims z samorzadu i powiedzial ze mysli ze nie bedzie problemu z przeniesieniem na serwer MIMowy ale hmm nie wiem jak bedize wtedy z nasza niezaleznoscia.. tzn czy hm nadal bedziemy mieli prawo umieszczac materialy itp..w sumie czasem dzielimy sie pewnie nielegalnymi informacjami Mrugnięcie

Ramidas
Członek Zarządu
Jr. Member
**

1397087
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Października 07, 2010, 11:54:20 »

eee... Ja jestem przeciw umieszczania tego na serwerze MIM'u. Bo i po co? Źle jest teraz? Będzie lepiej? W/g mnie powinniśmy zachować niezależność i komfort swobodnego psioczenia na wykładowców Język

Lenistwo motorem postępu.
Gvalchca
Student
Hero Member

4124859
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Października 08, 2010, 12:22:12 »

zajmujemy miejsce u Pawła N, i to trochę niegrzecznie.
Ramidas
Członek Zarządu
Jr. Member
**

1397087
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Marca 29, 2011, 01:53:33 »

A propos porządków: zasugerowałbym podział forum w/g lat lub semestrów jako działy i w działach dla każdego przedmiotu zrobić podforum + ewentualnie jakieś ogólne. Sprawdza się całkiem nieźle, lepiej niż obecny stan. Sprawdzone w praktyce.

Miroo
Student
Full Member

1254218 mirobanan1
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Marca 29, 2011, 02:28:20 »

eee... Ja jestem przeciw umieszczania tego na serwerze MIM'u. Bo i po co? Źle jest teraz? Będzie lepiej? W/g mnie powinniśmy zachować niezależność i komfort swobodnego psioczenia na wykładowców Język

Wiem że mam mało tu do mówienia, ale zgadzam się. Niezależność forum od wydziału według mnie jest na plus. Nikt się nie wtrąca z zewnątrz, nie czepia, niczego nie będzie narzucał. Poza tym obecna domena jest bardziej pro niż jakieś źle się kojarząca podstrona mimuw.edu.pl.

miro
Ramidas
Członek Zarządu
Jr. Member
**

1397087
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Marca 29, 2011, 03:19:50 »

Nie sądzę, by ktokolwiek z MIMU'u się nas o cokolwiek czepiał. A nawet jakby się czepiał to byśmy sobie poszli gdzieś indziej od razu. Chodzi po prostu o komfort i świadomość, kto to czyta. A domena com.pl nie wydaje mi się pro... Ot najtańsza i najbardziej pospolita. A mimuw.edu.pl... to jest lans... Język
Mnie się bardzo dobrze kojarzy Uśmiech

Zresztą z tego co wiem, to decyzja chyba już zapadła.

nat
Student
Full Member

8848955
« Odpowiedz #9 : Marca 29, 2011, 04:13:18 »

Co z dostępem do tematów/materiałów? Bo teraz już chyba imię i nazwisko nie wystarczy, proponowałabym weryfikację przez wydziałowego maila ;-)
Można by było pomyśleć nad utworzeniem sekcji FAQ (w dziale 'pytania i odpowiedzi', jako ogłoszenie/przyklejony), bo niedługo znów nadejdzie fala żądnych wiedzy maturzystów Język
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2011, 04:21:24 wysłane przez nat » Zapisane

Inność rodzi złość.
Ziu!
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Marca 29, 2011, 05:26:01 »

Wow, jakież poruszenie! Super!

@nat: Racja, weryfikacja przez mail wydziałowy od teraz! A co do FAQ, to też nad tym myślałam, tylko nie bardzo mam czas napisać. Gdyby ktoś chciał się podjąć, błogosławię!

@Ramidas: Może warto podzielić. Na przyszłość będzie łatwiej szukać. A co na to reszta? Jak Wam wygodniej?

nat
Student
Full Member

8848955
« Odpowiedz #11 : Marca 29, 2011, 07:18:47 »

Kurczę to teraz wyszło, że to ja jestem chętna na pisanie FAQ Mrugnięcie? Błagam, nie Mrugnięcie
Jeśli chodzi o układ działów, jest mi w sumie wszystko jedno. Zawsze można przetestować i ew wrócić do poprzedniej wersji.

Inność rodzi złość.
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Marca 29, 2011, 08:36:16 »

Przed chwilą się wylogowałam aby zobaczyć jak wygląda forum z punktu widzenia osoby obcej i wydaje mi się że nie podpisy pod tematami mówią same za siebie.. tak naprawdę jest potrzebny tylko 2 punkty w FAQ
1. Nie mam dostępu do materiałów co z tym zrobić?
2. Idzie kolokwium - gdzie powinnam/ienem wpisać datę? (tzn kurs obslugi kalendarza)

Ramidas
Członek Zarządu
Jr. Member
**

1397087
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Marca 29, 2011, 10:12:44 »

Dla osób obcych powinna być strona, a nie forum. Ja osobiście mam prawdziwy forumowstręt gdy muszę grzebać w poszukiwaniu informacji encyklopedycznych i przebijać się przez setki nic nie wnoszących postów. Ostatecznie forum może służyć do zadawania pytań przez osoby, które nie znalazły nigdzie indziej odpowiedzi, ale z założenia forum powinno być dedykowane wyłącznie studentom, a nie maturzystom. Dla tych drugich można zrobić otwarty wątek, w którym można pisać bez rejestracji.

Ziu!
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Marca 29, 2011, 11:38:55 »

Mamy to wszystko o czym mówicie dla nowych, w sensie dział, w którym można pisać i zadawać pytania z zewnątrz.
A FAQ to taki bardziej myślałam zrobić pod przyszłych pierwszorocznych i nas samych,  a nie osoby z zewnątrz.

@nat: nie musisz pisać całości sama. Niedługo otworzymy temat, kto coś będzie miał to dopisze, ja posprzątam i przykleję. Język

Strony: [1] 2 3
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal