Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: FORUM  (Przeczytany 3988 razy)
Gvalchca
Student
Hero Member

4124859
Zobacz profil Email
« : Marca 21, 2011, 01:58:30 »

Hej,
dwie sprawy:
1) Przeniesienie forum na Mim , rozmawiałam bezpośrednio z samorządem, i da się to wykonać bez większych trudności i bez większych ograniczeń. Nie sądzę żebyśmy tu robili coś nielegalnego i nadal dostęp do tematów byłby ograniczony na tych samych zasadach. Trzeba to zrobić, bo w tej chwili jest ono fizycznie u Pawła (który z nami nie studiuje) w piwnicy i zajmujemy mu miejsce i coś od niego chcemy.

Albert, mówiłeś że możesz się tym zająć, może ktoś jeszcze ?

2) Dostaniemy domenę, więc tę co mamy , i za którą z trudem udało nam się zapłacić można wykorzystać szerzej. Jakieś pomysły?

3) Prof. Wrzosek prosił nas o zredagowanie tekstu promującego bioinformatykę jako kierunek studiów na UW, adresowany do maturzystów, jakieś pomysły ?

otwieram dyskusję.

Ziu!
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Marca 21, 2011, 03:52:46 »

Co do opisu.

Na pewno trzeba napisać o:
czym można się zajmować zawodowo,
co się tu robi i czego nauczą,
o zarobkach, Duży uśmiech

Znaleźć fajniejsze obrazki do wklejenia.

Ja już niestety nie pamiętam czego nie rozumiałam jak czytałam o bioinformatyce będąc w LO, ale pierwszy rok na pewno pamięta! I gdybyście się tym podzielili, było by bardzo fajnie.

Allways look on the bright side of life... tu tutu...
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Marca 21, 2011, 06:10:52 »

Ja poszłam na bioinformatykę bo chciałam być teoretycznym biotechnologiem - może warto o tym wspomnieć - że jest to pewna alternatywa dla ludzi zainteresowanych biologią ale których marzeniem nie jest siedzenie godzinami w laboratorium z pipetą.

Ziu!
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Marca 21, 2011, 08:58:17 »

Trzeba się spieszyć, bo Wrzosek chce to na czwartek.

Gvalchca
Student
Hero Member

4124859
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Marca 21, 2011, 08:59:00 »

może możnaby wkleić przykładowe tematy+opis prac licencjackich,
to by dawało pewien obraz ... hm ?
Ziu!
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Marca 21, 2011, 09:34:18 »

Nie wiem czy to cokolwiek powie licealistom, ale można zlinkować do naszych prac coś.
W samym texcie lepiej chyba napisać więcej na temat pracy zawodowej i opisać wszystkie gałęzie tego.

Za to mam pomysły na zdjęcia do textu:
*lab samsunga z jakimiś kolorowymi białkami w chimerze na pulpitach + ładne panny  Język
*jakieś zdjono z mokrego labu na biologii + ładne panny i przystojniaki w fartuchach
*może coś z bioexploratorium, te monitory z 3D, albo ktoś(ładny/przystojny Język) z tym paluchem do dziugania molekuł, albo może co innego reprezentacyjnego mi Krystiana poleci.
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2011, 09:51:28 wysłane przez Ziu! » Zapisane

Piotr
Student
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Marca 21, 2011, 09:51:11 »

Jako, że 99% rzeczy które by się chciało powiedzieć licealiście o bioinformatyce są dla niego nie do ogarnięcia i mogą nawet odstraszyć (w tym niektóre tematy prac Język) to proponuje położyć nacisk na rzekome idealistyczne zastosowania praktyczne (projektowanie leków itp) oraz przekonać osoby zainteresowane biologią a jednocześnie dobre z matematyki, że jest to kierunek właśnie dla nich.
Dużo kolorowych obrazków się przyda - to na pewno Uśmiech Jakieś ładne modele białek (tylko nie za duże i skomplikowane:P) i jakaś zajebista sieć.
Gvalchca
Student
Hero Member

4124859
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Marca 23, 2011, 09:23:21 »

mieliśmy ten tekst stworzyć .. 

To coś w stylu :

Bioinformatyka to nauka z pogranicza wszystkich nauk przyrodniczych. Umożliwia pracę w takich
dziedzinach jak modelowanie biologiczne, projektowanie leków i biologia strukturalna. Studenci uczą się myślenia innowacyjnego, łączenia wiedzy i jej praktycznego wykorzystania.

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal