Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowe forum na Mimuw.edu.pl - pomysły  (Przeczytany 13235 razy)
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Marca 05, 2012, 11:54:20 »

Dobry pomysł. Przy okazji przejrzałam zakładkę o bioinformatyce na stronie MIMu i wszystkie dostępne tam pliki dotyczące studiów licencjackich są nieaktualne. Jak myślicie kto za nie odpowiada? Tzn warto byłoby je zaktualizować (typu - zmienić kolejność przedmiotów, wpisać innych prowadzących itd). Myślę, że to zadanie dla Engela ale nie jestem tego pewna.

mail do adminow to www@www.mimuw.edu.pl ?

http://www.mimuw.edu.pl/rekrutacja/wypowiedzi-studentow.xml - myślę, że warto byłoby tu dodać jakąś naszą wypowiedź.. kto jest fotogeniczny? ^^
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2012, 12:13:37 wysłane przez gosiak » Zapisane

Gvalchca
Student
Hero Member

4124859
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Marca 05, 2012, 12:20:49 »

Nie wiem, ale najwyżej nas przekierują,
to myślę że to można zrobić od ręki (mogę napisać), a ze zdjęciami trochę gorzej.

ja miałam te zdjęcia na telefonie z zajęć z dzwolakiem, spróbuję je zassać.

za coś odpowiedzialny był też wrzosek.
Serpens
Administrator
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Marca 05, 2012, 12:29:59 »

Mail adminów to lk@mimuw.edu.pl
Gvalchca
Student
Hero Member

4124859
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Marca 05, 2012, 12:38:30 »

ale nam potrzebni admini strony a nie serwerów.
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Marca 05, 2012, 01:18:29 »

Ok przeczytałam wszystko co jest na stronie MIM o bioinformatyce i wypisałam wszystkie błędy (chociaż chyba wytykanie błędów jest w jakiś sposób bezczelne Język). Nie wiem do kogo wysłać maila. Może jednocześnie do zielenkiewicza, engela i wrzoska? Bo zielenkiewicz jest prezesem rady kierunku, engel opiekunem a wrzosek zajmuje się promocją..

http://www.mimuw.edu.pl/rekrutacja/o-wydziale.html
a od dwóch lat także (w ramach wspólnej inicjatywy kilku Wydziałów UW) bioinformatykę.  od 4 lat

http://www.mimuw.edu.pl/rekrutacja/index.php (zakładka bioinformatyka)
1) załącznik treści programowe (zalacznik-2007-2-31j.pdf)
Problemy są dwojakiego rodzaju. W części przedmiotów są drobne błędy (prawdopodobnie nie udało mi się wszystkich wychwycić)

- Ekologia jest pogrubioną czcionką (reszta dokumentu nie jest)
- brak opisu biologii molekularnej z genetyką II
- nieprawidłowa liczba ćwiczeń w modelowaniu molekularnym i obliczeniowej biologii strukturalnej
- brak opisu modelowania molekularnego II

natomiast najczęściej pojawia się niezgodność wskazanych prowadzących z rzeczywistością. Ponieważ jak rozumiem zmieniają się oni co rok to może warto wspomnieć, że osoby które są w pliku wymienione to osoby które pracowały nad opracowaniem programu.

- inny prowadzący podstaw chemii
- inny prowadzący rachunku różniczkowego i całkowego
- inny prowadzący wstępu do biologii
- inny prowadzący rachunku prawdopodobieństwa i statystyki
- inny prowadzący algorytmów i struktur danych
- inny prowadzący ekologii
- inny prowadzący matematyki dyskretnej i algebry liniowej
- inny prowadzący matematyki obliczeniowej
- inny prowadzący optymalizacji i teorii gier
- inny prowadzący złożoności obliczeniowej
- inny prowadzący baz danych i usług sieciowych

2) załącznik informator (inf-bioinf-0809.pdf)

- zmiana roku informatora
- w najbliższym czasie opracujemy nowe logo bioinformatyki i je dostarczymy (właśnie wykonuje je grafik, obecne ma bezpośrednie odwołania do kreacjonizmu)
- (str. 1)
Serdecznie Was witamy u progu roku akademickiego 2008/2009  - zmiana daty
Jestescie rocznikiem szczególnym — pierwszym rocznikiem studiujacym bioinformatyke - teraz to już nieprawda
Pamietajcie tez, ze nowy kierunek studiów, stanowi wyzwanie nie tylko dla jego studentów, ale takze dla wszystkich pracowników, z którymi bedziecie mieli stycznosc. Wszyscy bedziemy zdobywac nowe doswiadczenia! j.w.
Wszystkich, którzy nie zechca na takim dyplomie poprzestac, zapraszamy goraco na dwuletnie studia drugiego stopnia — za trzy lata planujemy utworzyc studia magisterskie dla bioinformatyków! studia już istnieją
-(str. 5) - nieaktualna siatka zajęć
- (str. 6)
Biologia molekularna z genetyka 1. Cwiczenia z tego przedmiotu maja postac konwersatorium. to nie jest jedyny przedmiot z którego ćwiczenia mają taką postać
Kalendarz roku akademickiego 2008/09 - należy zmienić datę
- (str. 20) nieaktualny kalendarz
- (str. 21) nieaktualne daty

3) załącznik godzinowa siatka zajęć (bioinformatyka-siatka.pdf)

siatka jest nieaktualna

W tej chwili na stronie jest dostępny zeszłoroczny informator dla studentów - http://www.mimuw.edu.pl/studia/informacje/informator-2010-11.pdf. Być może warto aby w nowej wersji był przynajmniej odnośnik do naszego informatora.
W najbliższym czasie postaramy się napisać własną wypowiedź do zakładki http://www.mimuw.edu.pl/rekrutacja/wypowiedzi-studentow.xml , przesłać zdjęcia jakoś związane z naszym kierunkiem oraz umieścić gdzieś na stronie MIM link do forum studentów bioinformatyki (mamy również dział w którym odpowiadamy na pytania kandydatów).
Warto również wspomnieć o sukcesach studentów naszego kierunku - piątka z nich pracuje w projektach programu TEAM.

P.S. Jeśli macie jeszcze jakieś rzeczy którymi można się pochwalić - publikacje czy coś w ten deseń to piszcie.
« Ostatnia zmiana: Marca 05, 2012, 01:26:53 wysłane przez gosiak » Zapisane

Marmotto
Student
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Marca 05, 2012, 06:33:06 »

Z tego co wiem, za wszelkie informatory odpowiada Engel. Na początku roku akademickiego, kiedy męczyłem go o aktualną siatkę zajęć, strasznie narzekał, że czeka go sporo pracy z przygotowaniem nowego informatora.

Śmiem więc sądzić, że zdaje sobie sprawę z potrzeby pewnego odświerzenia zasobów (a na pewno będzie szczęśliwy, jeśli zabierzemy mu z barków trochę pracy). Szczególnie, że generalnie przydałoby się zachęcić więcej osób do studiowania bioinformatyki (kosztownie jest utrzymywać tak małoliczny kierunek).

Jeśli natomiast chodzi o program to, powinny trwać aktualnie prace mające na celu skodyfikowanie efektów kształcenia na poszczególnych etapach studiów jak i samych przedmiotach, aby można było odnieść nasz poziom wykształcenia do standardów innych krajów (żeby nikt nie mógł kwestionować naszych kompentencji).

Nie wiem niestety jak bardzo zaawansowane są te prace i czy ich wyniki będą mogły zostać ewentualnie wykorzystane przy tworzeniu informatora.
Antek
Student
Sr. Member

« Odpowiedz #21 : Marca 06, 2012, 09:15:04 »

Na pytanie o efekty kształcenia, KRK, ramy programowe itp jest szansa, że ja będę znał za jakiś czas odpowiedź - ogólnie to na całym mimie jest tendencja do tego, że te rzeczy są napisane idealnie, więc nie ma co zmieniać. Ale z bioinformatyką jest niemała szansa, że jest ciut inaczej. Podmioty do kłucia w tej sprawie: Engel, Komisja Dydaktyczna Rady Wydziału (szefem jest pan prof. Pol, studenccy członkowie to Rafał Rawicki i Kamila Domańska), rada kierunku bioinformatyka (czyli Engel, Zielenkiewicz, Wilczyński, Gambin, Tiuryn i jeszcze kilka osób, ale nie wiem kto dokładnie).
Serpens
Administrator
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Marca 06, 2012, 09:28:57 »

W tej radzie jest prodziekan ds. studenckich z każdego z naszych wydziałów (łącznie z fizyką), i jeszcze wydaje mi się że jest Lesyng.
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Marca 07, 2012, 07:55:37 »

Napisałam maila do webmasterów strony MIM. Tzn z prośbą o umieszczenie linka do strony na stronie MIM. Zapytałam się też kto odpowiada za dokumenty dołączone do zakładki "dla kandydata" i zaoferowałam naszą pomoc w aktualizacji ich.. oraz poprosiłam aby odpisali jeśli nie będą mogli dołączyć forum.

Myślę, że jeśli uda się dodać na stronę MIM adres forum to będzie trzeba wątki studenckie objąć taką samą klauzulą tajności jak materiały.

Wklejam pomysły Szczęsnego na promocję kierunku sprzed 2 lat

- zdefiniowania stabilnego adresu www  w formie domeny, a nie
podstrony (np. bioinformatyka.uw.edu.pl - ale ten adres akurat jest
zajęty)
- prezentacji makrokierunku w formie czytelnych stron www (informator
w PDFie jest praktycznie nieznajdowalny/nieindeksowalny)
- wyklarowania definicji bioinformatyki, z informacjami pt. "co po
bioinformatyce"
- obecności sekcji FAQ, edytowalnej przez studentów starszych lat (np. wiki)
- założenia kont makrokierunku na portalach społecznościowych (minimum
fanpage na Facebooku i konto na Twitterze - EBI tak ma)
- zrobienia pozycjonowania na hasło bioinformatyka (tak aby strona
makrokierunku pokazała się jako pierwsza w Googlu na to hasło)
- napisanie serii artykułów około dziedziny, które promowałyby studia
na bioinformatyce w ogóle (najlepiej w w formie masowej kampanii w
okolicach podejmowania decyzji przez maturzystów)
- no i na koniec "Bioinformatics Day", czyli kampusowy festyn
bioinformatyczny, wzorowany po części na "Nocy biologów", CNK i
filmach Davida Attenborough z transmisją na żywo w sieci (minimum
kilka tygodni przygotowań, ale i tak uważam że warto, bo nagrania
zostają)

Optymistycznym akcentem jest to, że już prawie wszystko zrealizowaliśmy.

gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Marca 08, 2012, 12:32:09 »

Ogłaszam pierwszy sukces - jutro link do naszego forum zostanie dołączony do strony MIM Uśmiech Chociaż może powinnam go ogłosić jak go zauważę na stronie Mrugnięcie

Myślę, że w związku z tym powinniśmy poważnie rozważyć to co sugerowałam już wcześniej - aby zastrzec cały dział "Studenci" tylko dla studentów (w ten sam sposób co materiały). Co o tym myślicie?

Z maila do webmasterów dowiedziałam się, że osobą odpowiedzialną za rekrutację jest p. Agata Jankowska. Myślę w takim razie,  że maila z uwagami na temat problemów ze stroną powinniśmy wysłać do prof. Zielenkiewicza, dr. Engela i do niej. Zamiast do Wrzoska. Jak ktokolwiek mi napisze, że to dobry pomysł to to zrobię tylko potrzebuję poparcia Język
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2012, 01:06:49 wysłane przez gosiak » Zapisane

Serpens
Administrator
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Marca 08, 2012, 06:24:27 »

To dobry pomysł Język

Które konkretnie działy zablokować? Wszystkie które pasują do wyrażenia ".* rok"?
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Marca 08, 2012, 09:13:53 »

Tak myślę. Wtedy dla niezalogowanych byłyby FAQ, Kandydaci, Wszyscy + Kalendarz ; dla zalogowanych to samo + Imprezy a dla studentów wszystko. Brzmi ok chyba.

http://www.mimuw.edu.pl/studia/stacjonarne/ Chichot link się pojawił Uśmiech

Edit: wysłałam maila. A Ty Albert daj znać gdybyś to zrobił bo trzeba dodać informację do "pierwsze kroki na forum".

Edit2 : jest pierwsza odpowiedź (wysłałam w końcu też do Wrzoska). Wrzosek umywa ręce mówiąc coś w stylu "uwagi zostaną przeanalizowane ale nie do mnie to należy bo tak właściwie to jestem tylko członkiem komisji ds. promocji wydziału". Trochę inaczej to brzmiało gdy prowadził z nami zajęcia :/
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2012, 11:34:52 wysłane przez gosiak » Zapisane

nat
Student
Full Member

8848955
« Odpowiedz #27 : Marca 09, 2012, 01:44:38 »

A co z widocznością shoutboxa?

Inność rodzi złość.
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Marca 09, 2012, 07:48:48 »

Dla zalogowanych ale niekoniecznie studentów?

Ziu!
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Marca 09, 2012, 03:16:21 »

ej ej ej, bez przesady... Przeciez shoutboxy sa zawsze widoczne nawet dla niezalogowanych...
Jak sie tak rozpedziecie, to nic o naszych studiach i studentach nie bedzie mozna wykminic z forum

Allways look on the bright side of life... tu tutu...
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal