Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Warsztaty: Interdyscyplinarne przełamywanie kryzysu w pojmowaniu początków życia  (Przeczytany 2122 razy)
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« : Kwietnia 18, 2011, 05:54:27 »

24 maja 2011 roku o godzinie 10.00 w MUZEUM EWOLUCJI w Palacu Kultury i Nauki w Warszawie (wejście od ul. Świętokrzyskiej) rozpoczną się warsztaty i panel dyskusyjny otwarty dla studentów i pracowników nauki zainteresowanych udziałem w badaniach i modelowaniu wczesnej ewolucji życia:

Interdyscyplinarne przełamywanie kryzysu w pojmowaniu początków życia na Ziemi

Prezentacje wprowadzające wygłoszą:
prof. dr hab. Jerzy Dzik (IPaleobiol PAN i WB UW Warszawa): Ułomności klasycznych interpretacji wczesnej ewolucji życia.
prof. dr hab. Jacek Błażewicz (PP i IChB-PAN Poznań): Powstanie życia a teoria informacji.
prof. dr hab. Zofia Szweykowska-Kulińska (UAM Poznań): Początki życia na Ziemi w świetle hipotezy Świata RNA.
dr hab. Piotr Mucha (WCh UG Gdańsk): Chemia Świata RNA.
prof. dr hab. Janusz Bujnicki (IIMCB Warszawa i UAM Poznań): Ewolucja białek i metabolizmu kwasów nukleinowych a hipotezy na temat powstania trzech domen życia.
dr hab. Borys Wróbel (IO-PAN Gdańsk i UAM Poznań): Samoreplikacja i ewolucja in silico.
prof. dr hab. Józef Kaźmierczak (IPaleobiol PAN Warszawa): Biologiczne hipotezy a realia zapisu geologicznego wczesnej biosfery.

W panelu dyskusyjnym weźmie udział także prof. dr hab. Artur Jarmołowski (UAM Poznań)

Serdecznie zapraszamy,

Jerzy Dzik & Janusz Bujnicki

Ziu!
Hero Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Kwietnia 18, 2011, 08:22:54 »

O, to jest wtorek i akurat mamy wolne. Ktoś się wybiera?

Gosiu wiesz może coś więcej o sekcji "warsztaty", albo ile to będzie trwało i czy będą ciasteczka?  Mrugnięcie

Allways look on the bright side of life... tu tutu...
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Kwietnia 18, 2011, 10:25:07 »

Prawdę mówiąc jeszcze nie umiem nic więcej na ten temat powiedzieć, przekazałam maila którego dostałam. Szukałam w internecie wiadomości na ten temat ale być może to bardzo świeża sprawa więc jeszcze nic nie ma. Jak coś się pojawi to dam znać Uśmiech

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal