Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytania od kandydata  (Przeczytany 16238 razy)
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #30 : Września 23, 2012, 11:52:03 »

Głównie chodzi mi o chłodzenie bo warczy przy 100%. A chłodzenie zawsze można przełożyć do nowszego sprzętu.

Kartę mam nVidia, wiem że na CUDACH robi się właśnie bio projekty.
(jak mówiłem BONIC jeśli wiesz o czym mówię  Duży uśmiech)
widziałem też w tym zastosowaniu kilka połączonych ps3 z linuksem Język

Co do programów to rzeczywiście nic mi nie mówią prawie.

Ilu bioinformatyków potrzeba do wkręcenia żarówki? Żadnego, bo i tak nie ma prądu.
Gvalchca
Student
Hero Member

4124859
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Października 03, 2012, 03:55:34 »

Nie pisaliśmy nic na CUDA na studiach i to się chyba nie wydarzy o ile sobie jakiegoś chytrego fakultetu na mgr nie weźmiesz. Jeżeli jest zadane coś co wymaga zasobów dostęp do zasobów jest zapewniony.

Wydawało mi się że nikt Ci nie odpisał na pytanie o angielski. A angielski jest niezbędny, przykre ale prawdziwe. Nie ma literatury po polsku i nigdy nie będzie! Bo nauka w dzisiejszych czasach wydarza się po angielsku i trzeba go znać. Ale dobra wiadomość jest to język najłatwiejszy z dostępnych.
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #32 : Października 04, 2012, 05:02:27 »

a tak z innej beczki. Wiecie jak zrobić w excelu dendrogram za pomocą choćby XLSTAT?
Tam jest tyle opcji a mi potrzebne do skojarzenia drzew po cechach liści.

Powiem tak: z angielskim ogólnie u mnie słabo ale to co potrzeba to uczę się w chwilę Język

Ilu bioinformatyków potrzeba do wkręcenia żarówki? Żadnego, bo i tak nie ma prądu.
Gvalchca
Student
Hero Member

4124859
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Października 09, 2012, 05:54:46 »

nie mam pojęcia jak zrobić w excelu dendrogram .. przykro mi.
mogę za to polecić paczkę do Pythona (jak głosi pierwsze prawo bioinformatyki na każdy ból znajdzie się paczka do pythona!) imieniem Phylo, z pakietu BioPyhon, czyli
from Bio import Phylo
Antek
Student
Sr. Member

« Odpowiedz #34 : Października 13, 2012, 06:38:58 »

Do wyliczania drzew niezastąpiony jest pakiet Phylip, warty polecenia jest też program MEGA, który, jak nazwa wskazuje, jest MEGA (bo też trochę rysuje) Mrugnięcie
Do rysowania drzew program Figtree, lub maksymalnie prosty (ale mniej można poustawiać sobie parametrów rysowania) program Treeview
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2012, 06:44:18 wysłane przez Antek » Zapisane
Zaoczny
Newbie
*

« Odpowiedz #35 : Marca 19, 2013, 09:55:56 »

Cześć.
Mam pytanie odnośnie studiów zaocznych. Czy takie są prowadzone? Z informacji na stronie wynika, że tak, ale chyba istnieje jakiś limit dotyczący minimalnej liczby kandydatów dla których otwiera się kierunek? Czy w ubiegłych latach były prowadzone studia zaoczne ? Czy ciężko się dostać na zaoczne? Jak bardzo odbiegają poziomem od studiów stacjonarnych (jednak mniej godzin) ?
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #36 : Marca 19, 2013, 10:05:15 »

Nope, nie ma zaocznych. Na jakiej stronie była taka informacja? Z tego co wiem, MIM nie prowadzi żadnych zaocznych. Bioinformatycznych na pewno nie prowadzi, bo co roku jest strach, że nawet zwykłe nam zamkną z powodu małej ilości studentów Mrugnięcie

Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany.
Terry Pratchett
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #37 : Marca 20, 2013, 10:52:02 »

Czy jest gdzieś dostępny terminarz rekrutacji na 2013 tak jak był rok temu?
I kiedy jest ogłoszenie wyników rekrutacji?

maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #38 : Marca 20, 2013, 11:29:16 »

http://www.rekrutacja.uw.edu.pl/komisje/files/pdf/Harmonogram_rekrutacji_2013.pdf

Ogłoszenie wyników - 12. lipca, godzina 14:00:00 (tak naprawdę 14:27:51, bo wszyscy będą wchodzić i sprawdzać czy się dostali i wszystko padnie na pewien czas).

Terry Pratchett
nutiniss
Student
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #39 : Czerwca 25, 2014, 07:59:01 »

Czy orientuje się ktoś, jaki był próg punktowy (jeśli w ogóle był) w zeszłym roku?
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #40 : Czerwca 25, 2014, 09:08:34 »

Generalnie z tego co wiem jest próg minimalny 55 pkt, jeżeli mimo wszystko zaistnieje coś takiego jak próg punktowy specyficzny dla danego rocznika to nie dlatego, że zgłosiło się 300 osób mających ponad 55 pkt i wybrano 36 najlepszych (bo tyle miejsc jest) i na tej podstawie ustalono próg, tylko po prostu bierzemy najgorszy wynik wśród wszystkich kandydatów (których liczba nie przekracza 36) jako próg. W zeszłym roku chyba był 65 jeśli mnie pamięć nie myli. Nie jestem pewna, ale tak czy siak tak jak mówię - nie jest to specjalnie istotne, raczej kandydatów jest za mało, żeby jakikolwiek próg przyjmowania się ustalał większy niż zaznaczone w IRK minimum 55 pkt.

Terry Pratchett
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #41 : Czerwca 25, 2014, 11:49:26 »

Na pewno próg jakiś był. Coś mi się kojarzy liczba 62 ale nie mam bladego pojęcia czemu...
Jak będę w domu to mam gdzieś zdjęcie listy zakwalifikowanych razem z punktami. Ogólnie nie powinno być problemu z dostaniem się. Jakby co to jest 2 tura z której do nas nikt nie przyszedł a miejsca były.
Od tego roku zasady się zmieniły i można 3 razy matme brać jakby ktoś nie zauważył (niestety).

Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #42 : Lipca 04, 2014, 05:04:31 »

no, wróciłem (ale imprezy na tym bibsie :E)
Szczerze to mi się trochę zapomniało ale próg był 52.61 (ostatnia przyjęta osoba)

Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal