Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.  (Przeczytany 11883 razy)
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Marca 14, 2014, 09:59:31 »

Ok, backup chyba wiem jak zrobić. Ale katalog strony to ja nawet nie wiem gdzie siedzi... Jeżeli nikt nie chce praw admina ani żaden aktualny admin nie ma ochoty apgrejdować teraz stylu to tak jak mówiłam - wytrzymajcie jeszcze parę dni Mrugnięcie

Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany.
Terry Pratchett
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #16 : Marca 15, 2014, 06:17:45 »

upgrejdować trzeba skrypt strony, tego z poziomu admina się chyba zrobić nie da, trzeba "fizycznie" wgrać pliki na serwer. Ciekawe gdzie to forum w takim razie stoi  Duży uśmiech może się okazać, że u jakiegoś byłego studenta...

Brakuje opcji wyświetlania administracji forum i moderatorów. Brakuje przycisku oznacz jako przeczytane i najnowsze wątki czy coś takiego jak tu, żeby wyświetlało listę a nie szczegóły
http://forum.pcformat.pl/search.php?action=getnew
« Ostatnia zmiana: Marca 16, 2014, 05:52:13 wysłane przez Behoston » Zapisane

Ilu bioinformatyków potrzeba do wkręcenia żarówki? Żadnego, bo i tak nie ma prądu.
gosiak
Hero Member

8896443 gosia_habich
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Marca 20, 2014, 07:41:02 »

Forum zostało przeniesione na serwery MiM. Jeśli dobrze pamiętam to operację przeprowadzał Maciek Szymkiewicz, ale nie dam za to głowy (maciosz nie pamiętasz może?). Więcej informacji prawdopodobnie możecie uzyskać od Alberta którego dużo ludzi wie jak złapać (Ramidas?)

maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Marca 20, 2014, 04:25:10 »

Nie pamiętam, czy Maciek maczał w tym palce, ale faktem jest, że wie, że forum stoi na duchu. Ja się nie chcę do nikogo odzywać w tej sprawie (nie to, że się obraziłam Mrugnięcie ), bo nie rozumiem języka, którym admini do mnie mówią i chyba będzie lepiej, jeśli zajmie się tym ktoś, kto to bardziej ogarnia Mrugnięcie

Lud domaga się przesunięcia shoutboxa na dół, czego nie umiem uczynić, ale umiem stworzyć nowy na dole i usunąć stary. Na razie wykonałam pierwszą część planu i mamy dwa shoutboxy. Moim zdaniem shoutbox na dole prezentuje się słabo, i w ogóle jest słabszy, ale czekam na wasze opinie, czy na pewno usuwać ten z góry. A jeśli tak, to czy zostawić żeby ten nowy wyświetlał się na wszystkich stronach.

Ktoś pisał o tym, że nie wiadomo, kto jest adminem etc. - dodałam taki panel z lewej strony, obczajcie czy jest spoko.

Terry Pratchett
Grzegorz
Student
Full Member

« Odpowiedz #19 : Marca 20, 2014, 05:54:54 »

Krótko odpowiem:
Mi bardziej się ten na górze shoutbox podoba. Choć można mieć dwa i każdy mógłby prowadzić rozmowę w tym shoutboxie, który bardziej lubi:)

Co do panelu z adminami to jakoś tak dziwnie się prezentuje: powoduje, że strona główna jest bardziej zawalona różnymi boxami. Jak dla mnie to mogłoby go tam nie być, ale nie wiem jak innym się podoba.

Z tym forum to jest chyba trochę bardziej skomplikowane niż tylko fakt, że jest postawione na duchu. Będę pisać do osób bardziej wtajemniczonych w to co się z tym forum dzieje.

Edit: przeoczyłem fakt, że Maciosz tu pyta o wywalenie dolnego shoutboxa ze wszystkich stron: zdecydowanie on powinien być obecny tylko na głównej.
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2014, 12:07:26 wysłane przez Grzegorz » Zapisane
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #20 : Marca 20, 2014, 06:13:48 »

Skoro to taki problem, to czy nie łatwiej zrobić backup i forum postawić na nowo w jakimkolwiek wiadomym miejscu?

Ilu bioinformatyków potrzeba do wkręcenia żarówki? Żadnego, bo i tak nie ma prądu.
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #21 : Marca 21, 2014, 08:18:12 »

Można w ustawieniach forum dać czas wojskowy na domyślny (24h)

Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #22 : Marca 29, 2014, 07:23:23 »

Vartex źle się u mnie wczytuje (na rogach zaokrąglonych siedzą kwadratowe dopełnienia w kolorze białym).
ClearMind2 moim zdaniem jest najlepszy, bez wodotrysków, animacji, zbędnych belek, kresek, pasków, chmurek...
Można ew kolorystykę zmienić i usunąć teksturę tła jak komuś wadzi. Ale mimo że to ciemny motyw to oczy się nie męczą bo główna część na którą się patrzy jest dosyć jasna i stonowana.
Jak coś to można sobie przegląd motywów zrobić na knarf.keed.pl/smf tylko konto założyć albo pisać na PW o pasy do konta admina i wgrywać nowe.

edit:
ktoś (znaczy się maciorz lub Marcin) mogli by wrzucić ten backup na wyżej wymienioną stronę i zobaczyć co się stanie  Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2014, 07:28:12 wysłane przez Behoston » Zapisane

maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Marca 31, 2014, 10:26:12 »

Ojej, ostatnio rozwinęła się bardzo sympatyczna tendencja rozmawiania za pomocą gifów i innych grafik internetowych, ale w ten sposób, że link siedział dyskretnie w texcie. A teraz linków nie widać Smutny I nie wiadomo, kto kiedy jakiś obrazek wkleja, co odbierze urok naszym rozmowom. Forum jest teraz bardzo ładne, ale to jedno pytanie mnie nurtuje: czy da się to zmienić?...

Terry Pratchett
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Marca 31, 2014, 10:32:04 »

Dobra, na pewno się da, ale później popróbuję, bo pierwsze podejście podkreśliło wszystkie odnośniki oprócz tych ktore potrzeba Język

Terry Pratchett
Grzegorz
Student
Full Member

« Odpowiedz #25 : Marca 31, 2014, 10:38:43 »

Jak tak patrzę na posty tu to czy dałoby się zrobić jakoś tak, żeby posty nie miały skrola, który nie bardzo działa, a zajmuje miejsce?
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2014, 10:42:32 wysłane przez Grzegorz » Zapisane
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Marca 31, 2014, 10:53:08 »

Jaki skrol?

Chwilowo jedyne co umiem zrobić to zmodyfikować wszystko, co jest linkami, w związku z czym na stronie głównej nagle pełno się pojawiło podkreśleń. W texcie ładniej wyglądają na niebiesko, no ale ponieważ wszystko potem tak wygląda więc to trochę słabe. Chwilowo tak zostawię, ale jeszcze pokombinuję jak oddzielić linki w texcie od innych.

edit: Kurczę! To jednak nie działa. To wrócę do poprzedniego stanu i później posiedzę.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2014, 10:54:41 wysłane przez maciosz » Zapisane

Terry Pratchett
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Marca 31, 2014, 03:41:39 »

Mogą być takie granatowe wszędzie? Jakaś słaba w tym jestem, nie umiem zrobić, żeby odróżniał linki we wiadomościach od linków na forum, w stylu linków do tematu/osoby/cytowania postu etc., sorki Język Na razie wydaje mi się, że takie granatowe nie wyglądają źle. Ale jak wyglądają to zmienię.

edit: nie granatowe, tylko zielone, tak chyba bardziej pasuje, nawet jeśli na codzień nie kojarzy się z linkiem.
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2014, 03:46:44 wysłane przez maciosz » Zapisane

Terry Pratchett
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #28 : Marca 31, 2014, 04:25:16 »

A spróbuj jasny zielony.

maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Marca 31, 2014, 04:40:43 »

Jasny był moim zdaniem za jasny, ale może próbowałam niewłaściwe jasne. Za godzinę / dwie (albo może pod wieczór) jeszcze mogę poeksperymentować z kolorami i przedyskutujemy co jest ładniejsze.

Terry Pratchett
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal