Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Propozycja reorganizacji forum  (Przeczytany 7982 razy)
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Marca 29, 2014, 10:30:03 »

Chichot słuszna uwaga.

Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany.
Terry Pratchett
Marcin
Student
Jr. Member
**

« Odpowiedz #16 : Marca 29, 2014, 10:36:40 »

Hm, teraz nie wiem, czy jest lepiej, bo określenie projekty pachnie takim korporacyjnym, nowoczesnym językiem, w jednym rzędzie obok słów kreatywnie, fascynujący i nieszablonowy.
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Marca 29, 2014, 10:39:14 »

To co, "grube rzeczy"?

Terry Pratchett
Marcin
Student
Jr. Member
**

« Odpowiedz #18 : Marca 29, 2014, 10:41:50 »

Zaproponowałbym może inicjatywy. Ale znalazłem perełkę odnośnie powyższego, bardzo mi się poszczęściło.
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Marca 29, 2014, 10:50:32 »

Inicjatywy są jeszcze bardziej takie jakieś... trendy. Wszyscy dookoła wykazują pełno pozytywnych inicjatyw.

Co powiecie na definicję akcji: "zorganizowane działanie podjęte w konkretnym celu"? Przynajmniej wiadomo o co chodzi...

Terry Pratchett
Marcin
Student
Jr. Member
**

« Odpowiedz #20 : Marca 29, 2014, 11:04:47 »

Przepraszam, zapomniałem przejrzeć kilku kontekstów tego słowa, wydawało mi się jeszcze niezanieczyszczone, a tu proszę: Pozytywne Inicjatywy, Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa, Dobre Inicjatywy Regionu...

EDIT: nadajmy może temu nazwę pozytywnie kreatywne projekty z ekoinicjatywą
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2014, 11:07:34 wysłane przez Marcin » Zapisane
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #21 : Marca 30, 2014, 12:21:52 »

Ja jestem za nazwą "nowe podforum 1"

Ilu bioinformatyków potrzeba do wkręcenia żarówki? Żadnego, bo i tak nie ma prądu.
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Marca 30, 2014, 12:23:45 »

Chichot Chyba zabrnęliśmy za daleko.

Terry Pratchett
Marcin
Student
Jr. Member
**

« Odpowiedz #23 : Marca 30, 2014, 01:11:07 »

Chyba jednak nie. Trzeba będzie jeszcze przemyśleć tę sprawę.

EDIT: musimy kiedyś zebrać się zrobić meeting na brainstorming w naszym teamie i wspólnie wpadniemy na masę elektryzujących pomysłów
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2014, 01:14:31 wysłane przez Marcin » Zapisane
Grzegorz
Student
Full Member

« Odpowiedz #24 : Marca 30, 2014, 10:29:48 »

I w tym celu nie musimy nigdzie wychodzić, bo każdy może zrobić calla ze swojego home-officeUśmiech

Nie wszyscy mają ekonomiczne skojarzenia z akcjami:) Ale akcje po prostu mało mówią. Hmmm, może po prostu "Podjęte przedsięwzięcia"? Albo "Przedsięwzięcia dużego rozmiaru". Z tym dużym rozmiarem to chyba przesada. Co do słowa projekty to mimo, że jest zawłaszczone przez korpo-slang to nie aż tak bardzo jak np. kreatywność - występuje też w języku codziennym, nawet w regulaminie mamy podane, że realizujemy projekty. Więc może "Projekty naukowe" albo "Projekty (około)naukowe" Uśmiech ?

Nie mam pomysłu na zmianę struktury, w sumie Inne nie jest tak gigantyczne. Ale może jeszcze spuchnąć. Myślę sobie, że może można coś przenieść z Inne do reszty działów, np. Rok 12/13. I to inne może dostanie inną nazwę? Np. Drobne ogłoszenia?

A tak w ogóle to może te punkty nazwać:
- Spotkania na Realizowane działania zgodne z z par. 2 ust. 1, par. 3 ust. 1, 3, 4 Regulaminu KNBiBS,
- Projekty na Realizowane działania zgodne z z par. 2 ust. 3, par. 3 ust. 2, 4, 5 Regulaminu KNBiBS, (i u można dodać, że które trwają co najmniej tyle a tyle),
- Promocja kierunku na  Realizowane działania zgodne z z par. 2 ust. 1 Regulaminu KNBiBS,
- Inne Promocja kierunku na Wyżej niewymienione działania zgodne z z par. 3 ust. 4, 5 Regulaminu KNBiBS.
Ale to jest raczej gruba przesada Chichot

A tak z różnych:
Może zgodnie propozycją @gosiak w Studenci (że gdyby był pusty to postronnych nie bił tym po oczach Uśmiech ) dodać dział Absolwenci? I po prostu ewentualnie usunąć jeśli absolwenci nie będą z tego korzystać Mrugnięcie

Tak w ogóle to trochę nie rozumiem różnicy we Wszyscy pomiędzy Ogłoszenia a Tematy ogólne. Czy po prostu nie jest tak, że ogłoszenia nie nakładają ograniczenia, że tematyka musi być bioinformatyczna?

Adminie, tej nocy czas nam się chyba przesunął. A czy dałoby się na forum też trochę go przesunąć? Proszę wziąć poprawkę na to, że mogłem się trochę pomylić w mierzeniu czasu.

Hohoho, Jr. Memberem zostałem Uśmiech
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Marca 30, 2014, 11:01:18 »

Zaczynam bać się kierunku jaki przybiera ta rozmowa. A myślałam, że dyskusje nad regulaminem były pełne niepotrzebnych kłótni o jakieś nieistotne sformułowanie i pojedyncze wyrazy i gorzej być nie może... Och, jakże bardzo się myliłam...

Zostają "projekty" i już. Kropka.

"Inne" to nie "drobne ogłoszenia", np. trafiły tam mniej lub bardziej górnolotne dyskusje o działalności koła. "Inne" to "inne", jak wskazuje opis: wszystko to, co nie pasuje gdzie indziej, i wydaje mi się, że trudno o lepszą nazwę dla takiego działu niż "inne".

A dokąd przenieść Rok 12/13? Do spotkań? Tylko tam się różne rzeczy dzieją, nie tylko informacje o spotkaniach. Generalnie taka właśnie ogólna dyskusja o wszystkim i niczym. Imho.

No ale co ci nieszczęśni absolwenci będą tam robić? Mam wrażenie, że Gosia będzie rozmawiać tam sama ze sobą, bo inni niespecjalnie zaglądają. Mogę niby założyć, ale powątpiewam w sens tego przedsięwzięcia. Przemyślę to sobie jeszcze.

"Tematy ogólne" jak chyba już wspominałam jakoś samozwańczo się zmieniły w "Ogłoszenia dot. spotkań i konferencji", co w sumie jest błędne. Chyba poprzenoszę te wszystkie tematy do kalendarza. Do tej pory wprawdzie kalendarz miał charakter studencki (sesja, kolokwia etc.), ale widzą go wszyscy, więc tak chyba będzie logiczniej. Czekam na jakieś veto w tej sprawie.

Zaraz przesunę czas.

No i generalnie chyba już wspominałam że chyba przydaliby się moderatorzy. Admini nie muszą pilnować porządku na forum, od tego mają moderatorów. Mogą to być moderatorzy poszczególnych działów, którzy po prostu raz na miesiąc będą musieli przesunąć jakiś wątek, i tyle. Wcale nie twierdzę, że w tej chwili mam mnóstwo roboty z powodu ich nieobecności i już nie ogarniam od nawału obowiązków, ale chodzi po prostu o psychiczny komfort świadomości, że nie leży wszystko na mnie i rozdzieliliśmy rozsądnie obowiązki między siebie, tak, żeby każdy dostał jakiś niewielki kawałek do pilnowania. Szukamy chętnych. CV w trzech egzemplarzach wraz ze zdjęciem prosimy wysłać gołębiem pocztowym na adres Wydziału z dopiskiem "Podanie o zostanie moderatorem".

Terry Pratchett
Marcin
Student
Jr. Member
**

« Odpowiedz #26 : Marca 30, 2014, 11:12:40 »

Dobrze, w takim razie będziemy nowocześni.

Co do absolwentów, można to zrobić, jeżeli byłoby takie zapotrzebowanie. W to trochę wątpię.

Poza tym chyba obecny stan jest w porządku, ale najlepiej sprawdzi się to podczas dłuższego użytkowania.

Może jedna sugestia - moglibyśmy utworzyć dział zupełnie niezwiązany z tematem bioinformatyki i umieścić go na samym dole, żeby nie przesłaniał pozostałych. W końcu nie samą bioinformatyką człowiek żyje, a dodatkowo odciążyłoby to nieco PudełkoKrzyku.
Grzegorz
Student
Full Member

« Odpowiedz #27 : Marca 30, 2014, 11:27:31 »

No i generalnie chyba już wspominałam że chyba przydaliby się moderatorzy. Admini nie muszą pilnować porządku na forum, od tego mają moderatorów. Mogą to być moderatorzy poszczególnych działów, którzy po prostu raz na miesiąc będą musieli przesunąć jakiś wątek, i tyle. Wcale nie twierdzę, że w tej chwili mam mnóstwo roboty z powodu ich nieobecności i już nie ogarniam od nawału obowiązków, ale chodzi po prostu o psychiczny komfort świadomości, że nie leży wszystko na mnie i rozdzieliliśmy rozsądnie obowiązki między siebie, tak, żeby każdy dostał jakiś niewielki kawałek do pilnowania. Szukamy chętnych. CV w trzech egzemplarzach wraz ze zdjęciem prosimy wysłać gołębiem pocztowym na adres Wydziału z dopiskiem "Podanie o zostanie moderatorem".
Mogę moderować czymś we wszystkich i kole naukowym (albo w przypadku braku chętnych całością). W kole jak Marcin pisał okaże się jak będzie żyło i ewentualnie poprawiać to. Cv ani podania nie będzie, tym bardziej zdjęcia.

A tak w ogóle:
Zaczynam bać się kierunku jaki przybiera ta rozmowa. A myślałam, że dyskusje nad regulaminem były pełne niepotrzebnych kłótni o jakieś nieistotne sformułowanie i pojedyncze wyrazy i gorzej być nie może... Och, jakże bardzo się myliłam...
To może ku przerażeniu maciosza podrążmy jeszcze temat Uśmiech Czy to, że nastąpiła zmiana nazwy koła powinno pociągnąć za sobą zmiany w regulaminie? Poprawię to w wolnym czasie, o ile dostanę potwierdzenie, że tak jest, bo nie wiem czy tak jest, bo słaby jestem z zagadnień prawnych.
A tak w ogóle to przecież kształt regulaminu jest bardzo ważny! Chichot
Marcin
Student
Jr. Member
**

« Odpowiedz #28 : Marca 30, 2014, 11:31:24 »

O, mam drugą sugestię. Trzeba zastanowić się nad zasadnością działu Kalendarz, bo daty nie trafiają doń dość często. Co można zrobić? Przenieść tematy przedmiotowe do odpowiednich lat, poza tym usunąć żółte kartki, takie jak: Pierwsze zajęcia z biochemii odbędą się 12 kwietnia 2010 r. Słońce wstało dokładnie szósta trzydzieści pięć, zaszło o ósmej dwadzieścia jeden czy Egzamin z MDiAL odbędzie się w piątek, 5.03.2010, o godzinie 14:00. Księżyc w nowiu. Podróże w czas przeszły dokonany nie powinny nas interesować. Zostawić to, co istotne, resztę wyrzucić za burtę.

Jeżeli nie chcemy rozstawać się kalendarzem, to zróbmy przyklejone tematy dla każdego roku (który byłby tym zainteresowany - nasz, jak sądzę - nie), w którym wszystkie terminy będą trzymane w jednym poście.
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Marca 31, 2014, 10:23:49 »

No, kalendarz w takim kształcie, w jakim był używany do tej pory trochę stracił rację bytu. Ostatnio Mateusz go wykorzystał, i tyle. Pierwotne założenia (już niewidoczne, bo zastąpił je cytat Adamsa) były takie, żeby wrzucać tam nie tylko terminy egzaminów, ale i ich pytania i odpowiedzi; szczerze mówiąc, zupełnie o tym zapomniałam i od samego początku jeśli wrzucałam gdzieś egzaminy i kolokwia to tylko do materiałów. W opisie kalendarza było też "wydarzenia" czy coś w tym rodzaju, więc może by faktycznie powyrzucać to, co już nic nie wnosi dla przyszłych pokoleń, a - co proponowałam już chyba dwukrotnie, ale nikt się nie wypowiedział, więc na wszelki wypadek napiszę jeszcze raz zanim uznam że milczenie oznacza zgodę i wprowadzę to w czyn - poprzenosić ogłoszenia o konferencjach etc. z działu "Tematy ogólne".

Terry Pratchett
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal