Ankieta
Pytanie: Jak nazwać portal z zadaniami? (oczywiście do każdej nazwy można dodać słowo "projekt")
Atelia - 4 (14.8%)
projekt da Vinci - 2 (7.4%)
projekt Turing - 3 (11.1%)
da Vinci koduje - 2 (7.4%)
ma geek - 3 (11.1%)
Akacja - 2 (7.4%)
PanGenom - 0 (0%)
Atelier - 1 (3.7%)
Pralaya - 2 (7.4%)
Synapsa - 4 (14.8%)
Eliksir - 0 (0%)
Agrafka - 0 (0%)
Alanina - 4 (14.8%)
Głosów w sumie: 10

Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Nazwa portalu  (Przeczytany 4707 razy)
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« : Stycznia 17, 2015, 01:03:58 »

Proponuję przypiąć

Tutaj proponujemy nazwy dla strony. Moja propozycja to Atelia. Znaczy tyle co nic, wygenerowało mi się dziś :E
Myślę, że przynajmniej jako nazwa tymczasowa pasuje. I pomyślcie sobie "projekt Atelia" nie brzmi super Język ?
Potem trzeba będzie zmienić na coś bardziej pasującego.

Ilu bioinformatyków potrzeba do wkręcenia żarówki? Żadnego, bo i tak nie ma prądu.
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Stycznia 19, 2015, 01:20:44 »

InterFlorek!

Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany.
Terry Pratchett
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Stycznia 19, 2015, 06:55:54 »

nie wyobrażam sobie nikogo kto powie że uczy się czegoś na interflorku...

Ilu bioinformatyków potrzeba do wkręcenia żarówki? Żadnego, bo i tak nie ma prądu.
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Stycznia 19, 2015, 07:20:54 »

Oj tam oj tam Chichot Sam Florek może brzmiałby nędznie, ale Marcin zasugerował mi dziś - z racji interdyscyplinarności strony - InterFlorka! Moim zdaniem można się uczyć na InterFlorku równie dobrze jak na Atelii.

Proponuję w jakimś momencie zrobić ankietę i zbierać głosy do zaproponowanych nazw, żeby wyłonić zwycięzcę. Na razie konkurencja niewielka, to InterFlorek ma wciąż spore szanse Mrugnięcie

Terry Pratchett
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Stycznia 19, 2015, 07:21:51 »

spróbuj to wymówić nie myląc tego po drodze z intelem :E

maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Stycznia 19, 2015, 07:31:43 »

Spróbowałam i udało mi się

Terry Pratchett
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Stycznia 19, 2015, 07:57:57 »

gratuluję dykcji  Duży uśmiech
mi nie, ale może to kwestia zmęczenia po WF

maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Stycznia 21, 2015, 03:00:41 »

Propozycje po dzisiejszym spotkaniu z Bartkiem i Pawłem:
- projekt da Vinci
- projekt Turing
- da Vinci koduje
- ma geek

I chyba wszystko. Oczywiście wszelkie wariacje na temat również wchodzą w grę. Ponieważ nazwa jest kluczowym elementem etapu projektowania czas cokolwiek nagli, więc propozycje zbieram jeszcze do piątku, a w weekend robimy jakąś ankietę czy coś.
Przypominam wieść z mejla, że na zwycięzcę czeka czekolada Mrugnięcie A jak nazwa będzie epicka to dorzucę opakowanie żelek w kształcie końcówek do pipet, prosto od eppendorfa!

Terry Pratchett
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Stycznia 21, 2015, 05:25:22 »

moim zdaniem zbyt szumne nazwy jak na coś co jest tworzone bez wielkiego uderzenia (nie oszukujmy się, przynajmniej początkowo nie będzie miliona zadań i super inteligentnego systemu podsuwania kolejnych pytań) - Vinci

Turing już fajny ale nie wiem czy nie za bardzo nazwa idzie w inforomatykę

ma geek?? WTF? Myślałem że celujemy w bardzie ludzkie klimaty...

maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Stycznia 21, 2015, 06:18:31 »

Ej, ma geek jest fajny Chichot Chociaż zastanawialiśmy się jaki jest odbiór słowa "geek" w środowiskach licealnych. Uznaliśmy, że przynajmniej wśród tych, wśród których spodziewamy się zrekrutować użytkowników jest raczej pozytywny, w przeciwieństwie do "nerd". Gra słów "ma geek" w sumie jak się zapisze to brzmi trochę wydumanie, ale ładnie się wymawia.

Sporo zadań będzie okołoinformatycznych, w każdym razie raczej więcej będzie informatycznych niż nie, stąd jeśli patrzeć na dziedziny, którymi goście się zajmowali już prędzej Turing niż niekodujący Vinci. Co do rozmachu - zgadzam się, że projekt Vinci brzmi jak nazwa czegoś z większym rozmachem, ale w sumie nie wiem czy nam to przeszkadza. Chyba nie przyjdzie nas aresztować Policja Rozmachowa za zajmowanie nazw których epickość jest nieadekwatna do epickości przedsięwzięcia.

Szczerze mówiąc sama nie wiem, jaki jest mój faworyt wśród wymienionych, trudna decyzja...

Terry Pratchett
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Stycznia 21, 2015, 06:47:57 »

policja rozmachowa nie przyjdzie, i nikt inny też nie Język

pjankowski
Student
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Stycznia 21, 2015, 08:58:36 »

Od siebie dodam tylko tyle, że przed weekendem dorzucę nazwy z analizy, którą mam zamiar zrobić  Mrugnięcie
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #12 : Stycznia 23, 2015, 11:45:13 »

A czemu by nie nazwać portalu "akacja" (domena jest do kupienia akacja.pl i raczej nikomu nic mylić się nie powinno, co najwyżej z akcja ale to dość odległe pojęcia więc o to bym się nie martwił za bardzo)
takie ładne drzewo, logo też super czytelne i rozpoznawalne damy radę zrobić. Ma powiązanie z drzewowym układem zadań i z biologią.

dodatkowo jeśli portal mógłby zmieniać wygląd w zależności od pory dnia. W dzień białe (jasne) tło z delikatną zielenią listków (po bokach) tylko w dzień nie mam wizji jasnego headera...
w noc szare tło z jaśniejszymi liśćmi (w całej objętości strony) akacji w tle i grafiką a'la to co wyżej jako header
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2015, 11:50:44 wysłane przez Behoston » Zapisane

pjankowski
Student
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Stycznia 24, 2015, 12:56:16 »

Sesja co raz bliżej, więc żeby tylko nie wziąć się do nauki wysprzątałem cały dom i ...
Poczyniłem zaawansowane poszukiwania nazwy portalu  Uśmiech Eksperyment miał na celu wygenerowanie dosyć losowych, ale dających się ubrać w historyjki nazw.

Metodologia:
w >500 000 białkach z UniProta poszukałem polskich słów (pobranych z SJP)
Z przyczyn wydajnościowo-praktycznych ograniczyłem się do słów 7-10 znakowych.
Porobiły mi się jakieś dziwaczne błędy zapisu, których nie potrafię wyjaśnić i być może część znalezisk przepadła, ale tak czy inaczej mam ponad 1000 rekordów (jeśli ktoś ma za dużo czasu - plik w załączniku) Spoko

Oto 6, które mi najbardziej przypadły do gustu:
- Atelier (jakaś bakteria/helikaza ATP-zależna) - b. fajne znaczenie w j. polskim pasujące do portalu
- Pralaya (bakteria/syntaza 3-dehydrochinowa) - b. oryginalne brzmienie i znaczenie
- Synapsa (bakteria/białko sortujące inne białka w wakuoli) - chyba nie trzeba tłumaczyć, łączenie wiedzy itd.
- Eliksir (bakteria/syntaza czegośtam) - j.w.
- Agrafka (bakteria/odpowiada za RNA-binding) - j.w.
- Alanina (bakteria/jakaś oksydoreduktaza) - aminokwas w sekwencji aminokwasów  Szok brzmi fajnie, sens ma...

Dodam też od siebie to co wymyśliłem bez pomocy komputera: PanGenom

Jeśli chodzi o to co padło do tej pory: najbardziej podoba mi się Da Vinci

Beho prośba: Wrzuć link do tego tematu na fb. Nawet jeśli ktoś ma gdzieś robienie zadań, to pewnie chętnie pogłowi się nad nazwą, albo chociaż poprzebiera dostępne.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2015, 01:00:19 wysłane przez pjankowski » Zapisane
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #14 : Stycznia 24, 2015, 01:02:54 »

synapsa już jest (gra Frozen synapse)
elixir też mi się z czymś kojarzy (przelewy w banku)

edit:
gotowe posty na fejsbuku
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2015, 01:40:22 wysłane przez Behoston » Zapisane

Strony: [1] 2 3
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal