Ankieta
Pytanie: Jak nazwać portal z zadaniami? (oczywiście do każdej nazwy można dodać słowo "projekt")
Atelia - 4 (14.8%)
projekt da Vinci - 2 (7.4%)
projekt Turing - 3 (11.1%)
da Vinci koduje - 2 (7.4%)
ma geek - 3 (11.1%)
Akacja - 2 (7.4%)
PanGenom - 0 (0%)
Atelier - 1 (3.7%)
Pralaya - 2 (7.4%)
Synapsa - 4 (14.8%)
Eliksir - 0 (0%)
Agrafka - 0 (0%)
Alanina - 4 (14.8%)
Głosów w sumie: 10

Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Nazwa portalu  (Przeczytany 5168 razy)
pjankowski
Student
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Stycznia 24, 2015, 01:09:54 »

Frozen synapse =/= (Projekt) Synapsa
Nie popadajmy w skrajności typu:
"Nie nazywajmy portalu ma geek, bo w Kaliber 44 takowy był"
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Stycznia 24, 2015, 06:58:00 »

Domeną bym się nie martwiła, bo i tak będziemy raczej stali na .mimuw.edu.pl. Zgadzam się z Jankiem, że obecność jakiejśtam gry / strony / czegokolwiek o jakiejś nazwie dosyc podobnej nie znaczy że musimy z tej nazwy rezygnować.

Strasznie mnie jara ten pomysł ze słowami w białku i teraz to już zupełnie nie wiem jaki jest mój faworyt Smutny A chyba trzeba by jakąś ankietę już robić czy coś. Jeszcze dziś zrobię, chyba że komuś innemu się chce.

Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany.
Terry Pratchett
Marcin
Student
Jr. Member
**

« Odpowiedz #17 : Stycznia 24, 2015, 02:26:58 »

Pomysł z przeszukiwaniem słów w białkach - wyśmienity! Nie wiem, jak na to wpadłeś, ale naprawdę podziwiam inwencję! Przypomniało mi to o jednym gostku, jakimś kanadyjskim poecie, który chciał zaznać nieśmiertelności i zapisać swój wiersz w DNA jednej z bakterii.

Szkoda, że nie odnalazł się żaden polski wiersz, ale nawet te słowa bardzo fajne. Ale alanina - mistrzostwo świata, to wygląda na coś takiego: w białku, w którego skład wchodzi pewien aminokwas, występuje pełna nazwa tego aminokwasu, w której to nazwie skrócona nazwa tego samego aminokwasu występuje trzy razy... Rewelacja.

Ale synapsa - jako nazwa portalu - chyba najlepsza!
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #18 : Stycznia 24, 2015, 02:48:04 »

no fajne są...
ciężko będzie wybrać, ważne żeby na nazwie potrafić zbudować pożądany przez nas wizerunek serwisu.

Ilu bioinformatyków potrzeba do wkręcenia żarówki? Żadnego, bo i tak nie ma prądu.
pjankowski
Student
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Stycznia 24, 2015, 04:04:10 »

Skoro analiza się spodobała, dorzucę kilka bonusowych znalezisk, które z różnych przyczyn nie zostały przeze mnie sklasyfikowane jako potencjalna nazwa portalu:
REKINEK ukryty w Arabidopsis thaliana (jakaś ameba ma nawet REKINKI)
PELIKAN w Drosophila melanogaster
W wielu z nas (Homo sapiens) czai się ATEISTA (bakterie preferują deizm - jedna z nich określiła się jako DEISTKA)
Bakteryjna przyśpiewka: TRALALA
Niektórzy badacze posunęli się na tyle daleko, że żyją w badanych przez siebie organizmach - w Xenopus laevis był GENETYK
Na koniec dodam, że słodki EKLEREK to bardzo popularna domena
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #20 : Stycznia 24, 2015, 04:10:33 »

stanowcze veto dla nazw powiązanych z religią. W obojętnie którą stronę. Mam nadzieję że reszta ma takie samo zdanie.

Ilu bioinformatyków potrzeba do wkręcenia żarówki? Żadnego, bo i tak nie ma prądu.
pjankowski
Student
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Stycznia 24, 2015, 05:18:39 »

Skoro analiza się spodobała, dorzucę kilka bonusowych znalezisk, które z różnych przyczyn nie zostały przeze mnie sklasyfikowane jako potencjalna nazwa portalu
z różnych przyczyn nie zostały przeze mnie sklasyfikowane jako potencjalna nazwa portalu
nie zostały

Gdyby ktoś jeszcze nie zrozumiał:
Nie proponuję znalezisk z mojego poprzedniego posta na nazwę portalu. W szczególności tych "powiązanych z religią".

I następnym razem, Beho, trochę się zastanów zanim postawisz światopoglądowe veto, bo nie wiem jak mogłeś pomyśleć, że Projekt Ateista miałby być dla mnie sensowną nazwą portalu popularyzującego bioinformatykę Z politowaniem
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2015, 05:21:29 wysłane przez pjankowski » Zapisane
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #22 : Stycznia 24, 2015, 05:21:30 »

nie, tylko zastrzegam, tak dla bezpieczeństwa. A tu każda opcja jest jako propozycja rozważana, bo może się trafi coś fajnego w zbieraninie nazw.

Zwyczajnie lampka bezpieczeństwa się zapaliła Język

a to że nie zostały to mi jakoś umknęło :/
sorry

Bo wiesz... z drugiej strony nazwa tego typu mogła by dać dość szybki przyrost zwolenników i przeciwników (czytaj popularność)

A Eklerek jest spoko, nie wiem czemu nie, pelikan też nie jest zły
« Ostatnia zmiana: Stycznia 24, 2015, 05:24:06 wysłane przez Behoston » Zapisane

pjankowski
Student
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Stycznia 24, 2015, 05:45:55 »

Eklerek jest fajny, ale nie tak jak Synapsa, czy Alanina... IMO
Proponuję następujący plan działania:
-Stworzyć ankietę, gdzie zbierzemy wszystkie dotąd zebrane propozycje.
-Puścić spam na liście mailingowej, żeby ludzie głosowali
-W poniedziałek namówić "analogowo" jak najwięcej osób do głosowania  Mrugnięcie
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #24 : Stycznia 24, 2015, 06:02:27 »

popieram. myślę że do niedzieli można dać czas na nowe nazwy. Potem zamykamy listę.
Maila można w niedzielę puścić to może więcej osób będzie mieć chwilę żeby zerknąć.
Oczywiście jak ktoś da taką nazwę że jest idealna po niedzieli to też weźmiemy w ostatecznej decyzji pod uwagę.

maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Stycznia 24, 2015, 06:14:21 »

Ok, dobry plan działania. Jutro rano wyślę spam.

Terry Pratchett
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Stycznia 25, 2015, 10:06:08 »

Żartowałam, wyślę spam wieczorem. Chciałam przy okazji jak zwykle pozbierać różne info co dostaliśmy jako Koło, a to zawsze mi trochę zajmuje (nie że cały dzień, ale mam inne plany dzisiaj). Tak więc tylko się upewniam (brak protestu uznam za potwierdzenie, nie musicie pisać): mamy następujących kandydatów:

- Atelia
- projekt da Vinci
- projekt Turing
- da Vinci koduje
- ma geek
- Akacja
- PanGenom
generowane metodą Janka:
- Atelier
- Pralaya
- Synapsa
- Eliksir
- Agrafka
- Alanina
Jak ktoś uzna to za celowe to mogę dorzucić też Rekinka, Pelikana, Tralalala i Eklerka (z Ateistą i Deistą oczywiscie słuszne uwagi padły, a Genetyk brzmi zbyt banalnie). InterFlorka wyrzuciłam, chyba nie zbierze zwolenników Mrugnięcie

Terry Pratchett
pjankowski
Student
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Stycznia 25, 2015, 01:17:27 »

Od siebie dodam tylko, że przy każdej nazwie można dopisać (Projekt). I mean,
Akacja brzmi równie dobrze co Projekt Akacja
Synapsa brzmi równie dobrze co Projekt Synapsa
i tak jest z większością nazw Uśmiech
Nie wiem, czy Pelikan i Tralala może jakkolwiek konkurować z Synapsą, czy da Vincim...
InterFlorek > Eklerek, Rekinek itd.
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #28 : Stycznia 25, 2015, 02:21:50 »

Projekt Trlalala raczej nie xD

maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Stycznia 25, 2015, 09:32:47 »

Ok, zrobiłam ankietę tu, nie jakąś fancy-shmancy googlową, to wszystko będzie w jednym miejscu. Jak by co mam możliwość jej modyfikowania, więc mogę dodać jakieś opcje czy cuś. Już komponuję mejla.

Terry Pratchett
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal