Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: bardzo_proste_zadania  (Przeczytany 1805 razy)
Kasiek
Student
Newbie
*

Zobacz profil Email
« : Marca 21, 2015, 05:52:06 »

Czy zamierzamy też mieć jakieś bardzo proste zadania, takie dla początkujących? Coś w stylu tych które mieliśmy na WDI?
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Marca 21, 2015, 06:23:00 »

Był plan zrobienia jakiegoś tutorialu z programowania, np. właśnie w formie zbioru jakichś prostych zadań. Myślę, że ma to dużo sensu.

Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany.
Terry Pratchett
pjankowski
Student
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Marca 22, 2015, 12:33:59 »

Tutorial programistyczny to jedno, ale przydałoby się też zrobić kilka zadań przyrodniczo-informatycznych, takich na 5/10/15min i dla kogoś o podstawowych umiejętnościach programistycznych. Bo póki co mamy same średnie i trudne, a brakuje łatwych (pomijam Fahrenheit -> Celsius).
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Marca 22, 2015, 10:41:13 »

Agreed.

Terry Pratchett
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Marca 23, 2015, 03:48:30 »

dodam, że tutorial miałby być "darmowy" ale to z korzyścią dla samego tutoriala bo znaczy to tyle, że możemy robić go wszyscy po kawałeczku i nie podlega """ścisłym""" deadlinom Język

Pod ten wstęp można by podpiąć moje zadanie o strukturach tylko miałem nadzieję, że ono wejdzie jako zwykłe no ale jak będzie trzeba je oddać to trudno :/

Ilu bioinformatyków potrzeba do wkręcenia żarówki? Żadnego, bo i tak nie ma prądu.
pjankowski
Student
Full Member

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Marca 23, 2015, 08:59:50 »

Nie pamiętam żebyśmy mówili, że tutorial ma być "darmowy", w ogóle chyba tego nie ustalaliśmy...
IMO zadanie o strukturach wrzuć jako "zwykłe", bo tutorial powinien być stricte informatyczny, żeby nie odwracać uwagi od meritum. Pomyślałem sobie teraz, że można by było zrobić tutoriaton, na którym w kilka godzin stworzylibyśmy tutorial razem i spójnie w każdym tego słowa znaczeniu. Problem w tym, że terminarz nam pęka w szwach  Chichot
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Marca 23, 2015, 09:18:38 »

może i pęka ale ja jakoś na lajcie tą stronę widzę, na razie nic się nie dzieje, żadnych, nawet najmniejszych, nacisków "z góry", żadnego nadzoru no i żadnej strony gdzie można coś wrzucać a deadline zbliża się jak gilotyna bo do końca marca miało być 50 zadań z tego co pamiętam...

Ilu bioinformatyków potrzeba do wkręcenia żarówki? Żadnego, bo i tak nie ma prądu.
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Marca 23, 2015, 09:56:36 »

Mogę zacząć naciskać, jak chcecie. Hehehe.

edit: a tutoriaton brzmi super! ...tylko rzeczywiście nie wiem kiedy. Ale może się uda.

Terry Pratchett
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal