Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: oczyszczanie kodu  (Przeczytany 1692 razy)
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« : Marca 27, 2015, 09:41:54 »

Na wstępie zaznaczę że podejście: nie robimy bo można ściągnąć moim zdaniem jest bezsensowne bo w tym wypadku można siedzieć z założonymi rękami a zadanie da się zawsze udziwnić jak ktoś bardzo potrzebuje żeby się ściągnąć nie dało.

Myślałem o trudniejszej wersji parsera plików. Czyli user dostaje kod napisany w 1 linijce i ma go w odpowiednich miejscach "powcinać" Język
Dla świętego spokoju może być to nasz pseudo-kod żeby zerżnąć się nie dało.
Myślę, że takie zadanie jest przydatne w praktyce bo nieraz na pewno user będzie miał do czynienia z plikiem np. xml w którym zaginęły bez wieści znaki białe między znacznikami lub właśnie z jakimś innym dzikim formatem biologicznym który jako odstęp ma np literę "ó" bo czemu by nie Język ?

Ilu bioinformatyków potrzeba do wkręcenia żarówki? Żadnego, bo i tak nie ma prądu.
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Marca 27, 2015, 10:35:47 »

Ale będzie jakaś jasna definicja gdzie trzeba to wciąć? Coś w stylu że będzie to kod pythona i trzeba wciąć żeby działał? Od razu uprzedzam że nawet jeśli w ramach odpowiedzi będzie można uploadować plik (a to jeszcze wyższy poziom niż po prostu string który jakoś skomplikowanie będziemy walidować, a przecież nawet to pisałam że może być ciężkie) to i tak może być cholernie ciężko sprawdzić czy jest dobrze. Więc prawdę mówiąc nie mam wiele entuzjazmu do tego zadania, bo nie jest w ogóle interdyscyplinarne, a jego pouczającość nie jest proporcjonalna do nakładu pracy, jaki my będziemy musieli w nie włożyć (żeby napisać parser sprawdzający i dopracować tak, zeby odpowiedź była w miarę jednoznaczna).

Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany.
Terry Pratchett
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Marca 27, 2015, 12:26:18 »

output można poprosić żeby zawierał znaki końca linii itd. wtedy mamy nadal stringa a nie plik

Ilu bioinformatyków potrzeba do wkręcenia żarówki? Żadnego, bo i tak nie ma prądu.
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Marca 27, 2015, 01:10:41 »

Wciąż jestem sceptyczna i mam wrażenie że walidacja odpowiedzi na podstawie białych znaków to trochę rzeźnia, każdy edytor jakoś inaczej może kodować taby i spacje, powraca również wspominana kwestia niejednoznaczności nowych linii i wcięć (jedna instrukcja po ifie nawet w pythonie nie musi być od nowej linii, trzeba pamiętać o takich duperelach). Oczywiście nie będzie to niemożliwe, skoro jest nawet język programowania oparty tylko na białych znakach, wydaje mi się jednak że frajda z rozwiązania takiego zadania będzie grubo nieproporcjonalna do wkładu pracy autora. Nie będę torpedować zadania, i jak chce się komuś nad nim siedzieć i go dopracować to proszę bardzo, ale osobiście niezbyt mi się podoba.

PS. W sumie jeśli by odpowiedź była wciąż jedną linią to kodowanie tabów i spacji przestaje mieć takie znaczenie, trzeba po prostu kazać im pisać '\n' jako koniec linii i '\t' jako tab, tylko wtedy z kolei zatraca się trochę sens zadania, bo ostateczna odpowiedź nawet nie wygląda jak odpowiedź. W sensie wcale nie jest to czytelniejszy kod. Po prostu jakoś nie widzę w tym funu dla użytkownika, jakiegoś pasjonującego challengu i satysfakcji z dotarcia do odpowiedzi. Tylko frustracja kiedy będzie próbował ogarnąć czy kolejne linie po while'u powinien wciąć czy nie i skąd niby ma to wiedzieć, i rozpatrywać jakieś upierdliwe przypadki.

Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany.
Terry Pratchett
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #4 : Marca 27, 2015, 01:12:40 »

masz rację, ale uważam, że zdarzy się w praktyce nieraz potrzeba przeformatowania jakiegoś pliku. no cóż.
niech zostanie zawieszone z terminem na nigdy Język

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal