Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Problemy na stronie  (Przeczytany 3651 razy)
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« : Kwietnia 30, 2015, 09:39:30 »

#problem
1) przy rejestracji brak jest paska przewijania wewnętrznego (ten od przeglądarki jest ale nie działa na formularz)
2) Czy po dodaniu zadania da się je modyfikować?

Proponuję przyjąć zasadę że na górze posta piszemy
#problem
1) nie działa to tam bo cośtam
2).....
Jeśli jakiś problem jest rozwiązany to go skreślamy

posty z dyskusją bez nagłówka.
Oszczędzimy sobie potem szukania.

« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2015, 12:58:45 wysłane przez Behoston » Zapisane

Ilu bioinformatyków potrzeba do wkręcenia żarówki? Żadnego, bo i tak nie ma prądu.
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #1 : Maja 03, 2015, 08:36:45 »

#problem
1) Przy tworzeniu zadania jest taki trójkącik do rozszerzania pola edycji, ale nie działa. Jak się przesuwa go to owszem, obszar się powiększa ale tylko wewnątrz <div class="text-format-wrapper"> dokładnie się buguje. Pole edycji powinno domyślnie być sporo większe bo z założenia zadania krótkie nie są. I powinno się rozciągać w dół w miarę pisania tekstu do jakiejś granicznej wartości (np 750px) a potem powinien pojawić się pasek przewijania. Przez tak małe pole, dodawanie zadań będzie strasznie upierdliwe.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2015, 12:59:52 wysłane przez Behoston » Zapisane

Ilu bioinformatyków potrzeba do wkręcenia żarówki? Żadnego, bo i tak nie ma prądu.
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Maja 03, 2015, 09:18:53 »

#problem
1) no ja dziękuje bardzo za taki serwis... nie ma przycisku zatwierdź tworzenie czy coś -_- i mi zadanie zniknęło. Niech ktoś da znać jak to będzie naprawione.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2015, 01:00:05 wysłane przez Behoston » Zapisane

Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Maja 04, 2015, 02:18:11 »

#problem
1) Lorem ipsum przy wstawianiu obrazka (w okienku podglądu)
2) Po wciśnięciu przycisku "Podgląd" podczas tworzenia zadania wykrzacza się:
Kod:
    Notice: Undefined index: taxonomy_term w taxonomy_field_formatter_view() (linia 1607 z /home/intools/public_html/davinci.intools.pl/modules/taxonomy/taxonomy.module).
    EntityMalformedException: Brak właściwości 'bundle' dla encji typu taxonomy_term. w entity_extract_ids() (linia 7818 z /home/intools/public_html/davinci.intools.pl/includes/common.inc).
2a) logo na stronie błędu jest przyklejone do krawędzi ekranu

maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Maja 06, 2015, 12:44:08 »

#problem
1) czarny pasek gdzie wpisuje się odpowiedź? Czy tylko ja tak mam? Chyba nie ma tak być.
2) niezbyt fajne jest przeglądanie zadań, mówię tu też z punktu widzenia użytkownika. Powinien być np. spis z samymi tytułami, nie tak, że jak rozwijam np. biologię to muszę przewinąć wszystkie długaśne zadania żeby dojść do ostatniego. W sumie to nie problem, tylko po prostu uwaga co do funkcjonalności.

Nie bardzo rozumiem co ułatwia ta notacja z haszem (w sensie w tym wątku), ale mogę się jej trzymać, ok.

2) Czy po dodaniu zadania da się je modyfikować?
Nie wiem jak wy, ale ja mogę nawet wasze edytować.

Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany.
Terry Pratchett
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Maja 06, 2015, 03:19:01 »

my swoje możemy edytować a innych nie (dla tego już wykreślone)
notacja po to żeby sam problem był łatwy do odróżnienia od dyskusji jak ta tutaj. Chodzi o to żeby ktoś nie nawalił tony tekstu o tym jak krój czcionki wpływa na zużycie baterii a potem nagle uznał że właściwie to mu logowanie nie działa.

Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #6 : Czerwca 04, 2015, 12:19:21 »

podanie złej odp też daje punkty..............
te liczące się do arcziwmentów

Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #7 : Sierpnia 05, 2015, 08:44:41 »

No to jedziemy, paczka świeżych mniej lub bardziej problemów:
1. Nie można się skontaktować z samym sobą jako autorem zadania (rzuca że nie ma uprawnień)
2. Wciąż logowanie z FB nie działa
3. Przy klikaniu żeby dodać na zakładkę tekst który się wyświetla nie ma tła przez co go nie widać
4. Punkty nie powinny mieć w nazwie że są transakcjami (to totalnie mylące, że ktoś może te punkty nam dać? możemy je wysłać? kupić za nie niewolnika?)
5. Jak można zrobić odnośnik do słownika i wpis w słowniku?
6. Jak dla mnie brakuje po wejściu na stronę czegoś co by użytkownika zachęciło i powiedziało o co chodzi. Jak na razie jest lista, nawet na pierwszy rzut oka nie można poznać że da się coś kliknąć i rozwinąć.
Tak, może się czepiam ale piszę to co widzę, że przeszkadza w użytkowaniu

maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Sierpnia 05, 2015, 10:42:21 »

Bardzo dobrze, nie czepiasz się, dobrze mieć  garść świeżych uwag, bo czasem są np. jakieś sprawy, o których niby się pamięta, ale Paweł mówił że zrobi, i jakoś zapomina się przypomnieć, i w końc zapomina się że w ogóle taki problem był. Tak więc bardzo cenna ta garść uwag, ale spieszę poinformować,  że większość z nich jest w trakcie rozwiązywania już Uśmiech Może skomentuję kolejno:

1. Nie można się skontaktować z samym sobą jako autorem zadania (rzuca że nie ma uprawnień)
Tego nie rozumiem, po co kontaktować się z samym sobą? Może to ficzer a nie bag?

2. Wciąż logowanie z FB nie działa
Owszem, to i share'owanie osiągnięć na fb jest już na liście Pawła do w miarę najbliższego zrobienia.

3. Przy klikaniu żeby dodać na zakładkę tekst który się wyświetla nie ma tła przez co go nie widać
Racja, to mówiłam Pawłowi, ale chyba nawet sobie nie zapisał. Aczkolwiek nie będę mu tego mówić w pt, bo wydaje mi się, że to element dizajnu i być może takie bardziej graficzne rzeczy będziemy dopracowywać jak Kasia odnowi ogólny wygląd strony.

4. Punkty nie powinny mieć w nazwie że są transakcjami (to totalnie mylące, że ktoś może te punkty nam dać? możemy je wysłać? kupić za nie niewolnika?)
Good point. (Albo good transaction.)

5. Jak można zrobić odnośnik do słownika i wpis w słowniku?
Część ze słownikiem Paweł jeszcze szlifuje, na razie skupił się na części dodawania, wyświetlania i rozwiązywania zadań. Cośtam działa ale szczerze sama nie pamiętam co i jak, więc się powstrzymam od komentarza.

6. Jak dla mnie brakuje po wejściu na stronę czegoś co by użytkownika zachęciło i powiedziało o co chodzi. Jak na razie jest lista, nawet na pierwszy rzut oka nie można poznać że da się coś kliknąć i rozwinąć.
Mhm, zgadzam się. Aktualny pomysł jest taki, że każdemu użytkownikowi będą się wyświetlały zadania polecane dla niego, przy czym (a) oczywiście może sobie również wyświetlić wszystkie inne, (b) dla użytkowników którzy już coś rozwiązali będą to zadania proponowane jako kolejne po tych rozwiązanych oraz (prawdopodobnie losowo) wybrane jakieś z puli początkowych, (c) dla użytkowników którzy nic nie zrobili oraz dla niezalogowanych będzie jakaś pula zadań początkowych. Wydaje mi się to spoko, przy czym trzeba tu zaznaczyć dwie rzeczy:
1. ponieważ na razie zadań jest tylko kilka i żadne nie poleca żadnego na razie nie da się dobrać zbioru proponowanych zadań
2. nawet jak już się uda być może rzeczywiście strona główna powinna wyglądać trochę bardziej zachęcająco, żeby było mniej więcej wiadomo o co cho, chociaż np. jakis napis "zadania proponowane dla ciebie" czy co. Poruszę w pt na spotkaniu.

Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany.
Terry Pratchett
Behoston
Administrator
Sr. Member

277797 mati-20
Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Października 11, 2015, 09:05:05 »

Na stronie z osiągnięciami dostaję taką ramkę czerwoną z tekstem:

Cytat: czerwoan ramka
Strict warning: Only variables should be passed by reference w achievements_user_page() (linia 271 z /var/www/html/davinci/sites/all/modules/achievements/achievements.pages.inc).
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2015, 09:12:51 wysłane przez Behoston » Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal