Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Studia stacjonarne a praca  (Przeczytany 2597 razy)
donut
Newbie
*

« : Października 01, 2015, 04:18:06 »

Witam wszystkich,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym czy nie warto by poszerzyć swojej wiedzy i wybrać się na bioinformatykę, która od jakiegoś czasu mnie strasznie kusi przez zakres moich zainteresowań. Mam już skończone jedne studia inżynierskie na kierunku informatyka, ale zdaje sobie sprawę, że to jest zupełnie inna bajka i zapewne bez przygotowania licencjackiego (przedmioty pozainformatyczne) nie poradziłbym sobie od razu na studiach II stopnia. Moje pytanie brzmi: czy są wśród Was osoby, które godzą pracę ze studiami na tym kierunku ? Czy jest to w ogóle wykonalne. Obecnie pracuję zawodowo jako programista od kilku lat i nie muszę mieć unormowanego czasu pracy jednak w przypadku dużego zróżnicowania godzinowego zajęć ciężko utrzymać jakąkolwiek systematyczność nie mówiąc już o wypoczynku. Tak przy okazji chciałbym również zapytać czy jest możliwość (a jeżeli tak to gdzie) podejrzenia sobie planu dla 1 roku. Z góry ogromne dzięki za info.
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Października 01, 2015, 05:12:35 »

Plan na pewno można podejrzeć w USOSie, niestety, nie mogę dać precyzyjnego linka, bo akurat dzisiaj jest przerwa techniczna :] Ale jutro postaram się znaleźć i zalinkować.

Niestety, nie pomogę jakoś szczególnie co do łączenia studiów z pracą. Wiem, że są takie osoby i dają sobie radę, ale pewnie lepiej usłyszeć to z pierwszej ręki. Nie wiem np., czy pracują na cały etat. Spróbuję zasięgnąć jakiejś informacji. Od siebie mogę powiedzieć, że jeżeli jesteś po informatyce to na pewno będzie Ci jeszcze łatwiej niż im, bo chyba przedmioty informatyczne (oraz matematyczne, ale mniemam że też takowe mieliście na informatyce) są zawsze największą zaporą dla studentów bioinformatyki, je najwięcej osób musi powtarzać i na nie traci się najwięcej czasu. Więc jeśli mógłbyś przepisać je sobie ze studiów inżynierskich i zaliczać tylko biologiczno-chemiczno-fizyczne to idealnie, na pewno dasz radę dodać do tego pracę; a nawet jeśli nie uda się przepisać to sam fakt, że nie będziesz musiał poświęcać im tyle czasu co ktoś nowy w programowaniu na pewno daje Ci dużą przewagę.

Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany.
Terry Pratchett
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Października 02, 2015, 10:54:33 »

Tu można podejrzeć plan I roku w semestrze zimowym:
https://usosweb.mimuw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/przedmioty/pokazPlanGrupyPrzedmiotow&grupa_kod=1000-BINF1-OBW&cdyd_kod=2015Z
Letniego jeszcze nie ma, a w tym roku akurat mogą być jakieś nieznaczne zmiany względem zeszłorocznego, ale pewnie będzie wyglądał mniej więcej tak:
https://usosweb.mimuw.edu.pl/kontroler.php?_action=katalog2/przedmioty/pokazPlanGrupyPrzedmiotow&grupa_kod=1000-BINF1-OBW&cdyd_kod=2014L

Terry Pratchett
donut
Newbie
*

« Odpowiedz #3 : Października 02, 2015, 03:56:05 »

Bardzo Ci dziękuję za te linki i w ogóle za zainteresowanie tematem. Zajęć, jak widać trochę jest. Jedyne co pociesza to fakt, że plan nie jest rozrzucony po całym dniu jak to niekiedy potrafi być, tylko w miarę skupiony i po tej powiedzmy 16 nic już nie ma. Muszę się zorientować czy byłaby opcja przepisania sobie chociażby Algebry czy Matematyki dyskretnej. Co do Rachunku różniczkowego to nie wiem, miałem w końcu te 2 semestry Analizy. Myślisz, że mógłbym napisać do prowadzących maile z programem i pytaniem czy jest to w ogóle wykonalne ? Nie wiem jak jest tutaj z kontaktem z wykładowcami drogą elektroniczną (z autopsji wiem, że różnie to bywa), ale może to jest jakaś opcja.
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Października 02, 2015, 04:51:17 »

Kontakt mejlowy z prowadzącymi z naszego wydziału jest bardzo przyjemny, nie słyszałam chyba o żadnym, co by notorycznie nie odpisywał (pojedyncze przypadki pewnie się zdarzały kiedy ktoś pewnie odebrał a zapomniał odpisać czy coś). Gorzej z prowadzącymi z biologii, no ale cóż, nobody is perfect. Myślę, że spokojnie uda się przepisać Analizę jako Rachunek różniczkowy, na pewno w dwa semestry analizy zrobiliście znacznie więcej niż my.

Nie jestem pewna, kto jest autorytetem, którzy rzetelnie powie, co może zostać przepisane, a co nie. Być może prowadzący dany przedmiot odpowiedzą, że nie wiedzą, czy odpowiednik danego przedmiotu na politechnice rzeczywiście można uznać za zamiennik tego przedmiotu na MIMie. Jeżeli prowadzący nie będą wiedzieli być może pomoże opiekun naszego kierunku Norbert Dojer (dojer at mimuw.edu.pl), aczkolwiek jest opiekunem dopiero od paru dni i jeszcze czuje się trochę zagubiony chyba Mrugnięcie więc można też próbować pisać do poprzedniego opiekuna Bartka Wilczyńskiego (bartek at mimuw.edu.pl).

Dziś rozmawiałam z jedną dziewczyną, która łączy pracę ze studiami, mówi, że bywa ciężko, drugi rok powtarzała, ale generalnie jakoś to idzie. Spróbuję jeszcze poszukać innych osób, oraz takich, które przepisywały jakieś przedmioty. Wiem na pewno o dwóch osobach które przeniosły się do nas z biotechnologii i o jednej z informatyki, ta z informatyki na pewno przepisała sobie algebrę oraz rachunek różniczkowy; mogę spytać, czy było to w jakimkolwiek sensie problematyczne.

Terry Pratchett
donut
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Października 05, 2015, 09:27:55 »

Gdybyś mogła zasięgnąć takich opinii byłbym bardzo zobowiązany Uśmiech Co prawda mam jeszcze cały rok na to by to przemyśleć i ewentualnie poukladac sobie sprawy z pracą ale chciałbym mieć po prostu jakiś obraz tego jak inni radzą sobie z takim problemem.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal