Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Poziom informatyki  (Przeczytany 1177 razy)
nosiema
Student
Newbie
*

« : Kwietnia 22, 2017, 06:00:23 »

Mam nadzieję że to forum jeszcze funkcjonuje Mrugnięcie

Myślę o studiowaniu bioinformatyki, jestem po profilu biol-chem-mat. Mam jednak problem- nigdy nie poszerzałam swojej wiedzy informatycznej, nie programowałam itp.
W związku z tym mam pytanie: od jakiego poziomu się tu startuje? Czy wykładowcy zakładają, że każdy już zna podstawy, czy można się nauczyć od zera?
maciosz
Administrator
Hero Member

5564019
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Kwietnia 23, 2017, 06:39:06 »

Hej!

Wykładowcy z programowania nie zakładają raczej żadnej wiedzy wstępnej. Na pierwszym semsetrze jest wstęp do informatyki, gdzie uczymy się od podstaw programowania w pythonie; daje on szanse osobom, które dotąd nie miały do czynienia z programowaniem wyrównać poziom. Generalnie zawsze na roku jest trochę ludzi po profilach bio-chemicznych (u mnie było mniej więcej pół na pół biochem : matinf / matfiz) i duża część z nich daje radę przejść przez przedmioty programistyczne, choć oczywiście kosztuje to ich więcej pracy niż matinfów. Nie będę czarować że zdają wszyscy - niektórzy muszą wstęp do informatyki powtarzać, no i zdarzają się oczywiście tacy, których przedmioty matematyczno-informatyczne przytłoczyły, nie dali rady nadrobić i uznali, że w sumie tak naprawdę chcieli iść na biotechnologię. Tyczy się to jednak przede wszystkim osób, które miały do nadrobienia również przedmioty matematyczne, a skoro jesteś z profilu bio-chem-mat to nie powinno Cię to dotyczyć Uśmiech

Mówiąc krótko, prowadzący starają się nic nie zakładać, trzeba oczywiście włożyć trochę pracy własnej, ale to właściwie jak w każdy przedmiot Mrugnięcie

Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany.
Terry Pratchett
nosiema
Student
Newbie
*

« Odpowiedz #2 : Kwietnia 23, 2017, 10:34:45 »

Dziękuję za odpowiedź  Chichot
Trochę mnie uspokoiło to, że spora część ludzi jest po biolchemie- czyli mam szansę dać sobie radę Mrugnięcie
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal