Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Przepisanie ocen z przedmiotów zaliczonych na innej uczelni  (Przeczytany 21121 razy)
mazurus
Gość
« : Marca 24, 2010, 03:47:24 »

Witam wszystkich serdecznie,
mam następującą 'sprawę':

Jestem studentem drugiego roku na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW i od października planowałem zacząć na UW właśnie Bioinformatykę i biologię systemów. Podczas swojej przygody na PW zaliczyłem już kilka przedmiotów, które występują na pierwszym roku Bioinformatyki (jak chociażby Rachunek Różniczkowy i Całkowy tudzież Rachunek Prawdopodobieństwa).
W tym miejscu kieruję do Was pytanie:

Czy istnieje jakakolwiek możliwość przepisania ocen z tych przedmiotów zaliczonych na PW?
Jeśli tak, to do kogo z władz uczelnianych trzeba by się w tej sprawie zwrócić?
Jeśli nie, no cóż... Macie może pomysły co zrobić, żeby się jednak dało? Chichot w końcu nadzieja umiera ostatnia ;]

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2010, 03:49:31 wysłane przez mazurus » Zapisane
Antek
Student
Sr. Member

« Odpowiedz #1 : Marca 24, 2010, 04:17:59 »

Na pewno możesz mieć przepisany Rachunek Różniczkowy i Całkowy, bo u nas jedna osoba przepisywała to, bo miała zaliczone na wydziale fizyki UW. Co do rachunku prawdopodobieństwa to nie wiem, ale przypuszczam, że również nie powinieneś mieć problemu (szczególnie jeśli miałeś więcej godzin, niż jest to na bioinformatyce).
W tej sprawie musisz złożyć podanie do dziekana MIMUW, załączając bodajże ksero wpisu w indeksie (albo jakiegoś dokumentu potwierdzającego zaliczenie) i opinię prowadzącego dany przedmiot u nas.
A Rachunek Prawdopodobieństwa został wycofany z pierwszego roku (patrz kolumna "okres").
Darek
Newbie
*

2702786
« Odpowiedz #2 : Marca 24, 2010, 05:00:53 »

Krzysiek będzie pewnie coś na ten temat dokładniej wiedział, bo on w 2. semestrze załatwiał sobie przepisywanie paru przedmiotów właśnie z PW, bo studiuje tam biotechnologię (o ile dobrze pamiętam) Uśmiech
Ucho
Jr. Member
**

8939775 cezucho
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Marca 24, 2010, 05:32:39 »

Matematykę, ale prawie trafiłeś =] Co do analizy i algebry to nie powinieneś mieć problemów, co do rachunku prawdopodobieństwa... cóż, różnie może być, to w końcu pstwo + stata, no i Oleszkiewicz ma dość wysokie mniemanie o sobie... ale poza tym z przepisywaniem jest spoko, pytasz się prowadzącego, on się zwykle zgadza albo mówi że nic nie wie na ten temat, idziesz do dziekanatu, dajesz podanie do dziekana i kserokopię indeksu i jest git.
mazurus
Gość
« Odpowiedz #4 : Marca 24, 2010, 06:12:15 »

Dzięki wszystkim bardzo za odzew i za informacje.
Widzę, że istnieje duże prawdopodobieństwo sukcesu ;]
Pozostaje mi tylko pogadać z prowadzącymi przed złożeniem papierów, co by się uchronić przed ewentualną wtopą Chichot

Dzięki raz jeszcze,
Pozdrawiam.
Ucho
Jr. Member
**

8939775 cezucho
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Marca 24, 2010, 06:28:09 »

przed złożeniem papierów...? przegięcie Język ale jak chcesz... Uśmiech
Antek
Student
Sr. Member

« Odpowiedz #6 : Marca 24, 2010, 08:36:20 »

Matematykę, ale prawie trafiłeś =]
O dziwo, posiadamy też innego Krzysia: o tu Język
Ucho
Jr. Member
**

8939775 cezucho
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Marca 24, 2010, 09:44:58 »

faktycznie! kto by pomyślał? Chichot Ale mi i tak bliżej do elki niż jemu Język
Darek
Newbie
*

2702786
« Odpowiedz #8 : Marca 25, 2010, 12:13:01 »

Matematykę, ale prawie trafiłeś =]

No właśnie, nie mówiłem o Tobie Ucho Duży uśmiech xD tylko o Krzyśku od nas, z pierwszego roku Język
Ucho
Jr. Member
**

8939775 cezucho
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Marca 25, 2010, 01:45:46 »

tak tak, wiem, egocentryk ze mnie...
Krzysiek BS
Student
Newbie
*

« Odpowiedz #10 : Marca 25, 2010, 03:55:05 »

Halo, halo, widzę, że muszę tu częściej zaglądać, bo inaczej jestem obgadywany  Język

Hmmm, no więc rzeczywiście raczej nie ma większych problemów z przepisaniem, choć czasem trochę to trwa... złożyłem podanie jakieś 3 tygodnie temu i jeszcze nie mam decyzji w USOSie, ale... to chyba kwestia czasu  Mrugnięcie
piotre k
Student
Newbie
*

piotrekkrupinski
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Marca 26, 2010, 02:13:45 »

Spokojnie się uda. Nawet z podaniem nie musisz się spieszyć. Nawet jak złożysz je w lutym przyszłego roku (przy sesji), to nie będzie za późno.

Możesz też przepisywać wuef i zaliczyć OGUN-a HES-em.
mazurus
Gość
« Odpowiedz #12 : Marca 27, 2010, 06:53:44 »

Ok, to mam jeszcze takie pytanie:
jak powinna mianowicie wyglądać ta opinia prowadzącego przedmiot (na UW of kors)?

Idę sobie do takiego potencjalnego prowadzącego, pytam czy zaliczy (oczywiście, że tak - nie ma innej opcji Mrugnięcie), proszę go o tę opinię i on to sam, we własnym zakresie, płodzi? Czy na to są jakieś formularze, podania, gotowce etc. ?

@piotre k
z tym WF-em to też super, że można przepisać, ale na OGUN-a to chętnie się przejdę Mrugnięcie

P.S. Dzięki za kolejne informacje.

Pozdrawiam.
piotre k
Student
Newbie
*

piotrekkrupinski
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Marca 27, 2010, 10:51:24 »

"Opinia" to chyba za duże słowo. Wystarczy, że prowadzący napisze "Zgoda" i się podpisze w odpowiednim miejscu na twoim podaniu.

Ja też uważam, że bardziej warto chodzić na OGUN-y i dlatego je z kolei przepisuję sobie jako HES-y (taka odwrotna transkrypcja  Mrugnięcie )
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal